Taniec, jakiego nie widzieliście

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 11:30
6. Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Tańca SIC! odbędzie się w dniach 9-14 października.
Audio
  • Ilona Trybuła nt. 6. Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca SIC!
  • Relacja z konferencji w Bibliotece Narodowej zatytułowanej "Gdzie jest czytelnik?"
Taniec, jakiego nie widzieliście
Foto: mat. prasowe

Podczas festiwalu – w całości poświęconemu improwizacji tańca współczesnego i improwizacji w tańcu współczesnym (sic!:) – zobaczymy występy światowych artystów, projekcje filmów "instalacji" oraz wysłuchamy wykładów i dyskusji. SIC! odsłania kulisy warsztatu wybitnych tancerzy i choreografów, którzy na naszych oczach tworzą pełne niezwykłej precyzji performance. Poznamy twórców, którzy wpisali się na trwałe w historię tańca współczesnego XX wieku.  Zobaczymy na własne oczy, jak powstają spektakle improwizowane – w całości i fragmentach, jak powstaje cała architektura spektaklu – ruch, taniec, czas, przestrzeń, muzyka, myśl, temat.
Gwiazdą tegorocznej edycji jest Boris Charmatz (Francja), enfant terrible współczesnego konceptualnego tańca, choreograf, badacz tańca – artysta otwarty i wszechstronny. W wieku 23 lat zadebiutował choreografią aatt..enen..tionon i wzbił się na sam szczyt europejskiej sceny tańca. Boris Charmatz wystąpi w spektaklu Improvisation razem z muzykiem Médérikiem Collignonem, wirtuozem trąbki i klarnetu, autorem kilku solowych albumówm.in. Porgy and Bess George'a Gershwina.
Naszym gościem była dyrektor festiwalu – Ilona Trybuła.  
Przedstawiliśmy również relację z konferencji w Bibliotece Narodowej zatytułowanej "Gdzie jest czytelnik?" poświęconej sytuacji, w jakiej znalazła się prasa i książki w czasach gospodarki cyfrowej. Zobacz więcej
Audycję prowadził Piotr Kędziorek.
9 października (wtorek)

Zobacz więcej na temat: dzieje się Francja GOSPODARKA
Czytaj także

Taniec z męskiej tęsknoty, potępiony przez papieża

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2011 15:44
Tango – ten wyjątkowy taniec łączący pasję i nostalgię – ma, jak się okazuje, również afrykańskie korzenie, a tańczyli go na początku wyłącznie mężczyźni…
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak uczyć tańca

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 09:00
Debata w Instytucie Muzyki i Tańca oraz wystawy w Warszawie i Poznaniu.
rozwiń zwiń