Pop-art po Holokauście Borisa Luriego – pierwsza indywidualna wystawa artysty w Polsce zrealizowana we współpracy z nowojorską fundacją jego imienia. Lurie tworzył na wielu polach – był artystą wizualnym, a także prozaikiem i poetą.
Na wystawie Krzysztofa M. Bednarskiego Karol Marks vs Moby Dick. Analiza formy i rozbiórka idei zaprezentowane zostaną rzeźby i instalacje realizujące dwa tytułowe tematy, które dominują w twórczości artysty.
Duet Muntean/Rosenblum na wystawie Ranny, który może chodzić pokaże wielkoformatowe obrazy opatrzone cytatami z literatury. Ponadto eksponowane będą również wideo stworzone przez artystów we współpracy z polskimi youtuberami.
Zbrodnia? Maca Adamsa to pierwsza indywidualna prezentacja prac artysty w Polsce. Ustawia on percepcję widzów w taki sposób, że w wyeksponowanych zdjęciach i zaaranżowanych instalacjach zaczynają oni doszukiwać się śladów zbrodni.
Wystawa Akiry Inumaru Język kwiatów będzie kolejną – po Logicznej emocji z 2015 roku – ekspozycją ukazującą dokonania współczesnej sztuki japońskiej.
Na wystawie Pracownia Łukasza Skąpskiego zaprezentujemy prace studentów oraz absolwentów prowadzonej przez Łukasza Skąpskiego Pracowni Fotografii i Strategii Artystycznych.
Dla odwiedzających dostępna będzie również trwająca już wystawa Alicji Białej Wycinanki polskie w Bibliotece MOCAK-u.
Wernisaż: 25.10.2018, godz. 18.00, WSTĘP WOLNY
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK ul. Lipowa 4, 30-702 Kraków