Polskie Radio
Section05

Adam Dąbrowski

Euro 2024 z udziałem Polaków. Biało-Czerwoni wywalczyli awans w meczu z Walią

Po 120 minutach i serii rzutów karnych wszystko stało się jasne - na tegorocznych mistrzostwach Europy nie zabraknie reprezentacji Polski. Piłkarze pod wodzą Michała Probierza pokonali Walię i zapewnili sobie prawo udziału w turnieju. - Ten mecz nie tylko się przedłużał, ale i niesamowicie ciągnął - ocenia Dariusz Urbanowicz z redakcji sportowej radiowej Trójki.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Radosław Nałęcz Dariusz Urbanowicz Euro 2024

NASZ WYWIAD Księżniczka Kate ma raka. Onkolog: to nie wyrok

Co to jest chemioterapia prewencyjna, której poddaje się właśnie księżniczka Catherine, żona następcy brytyjskiego tronu? Profesor Karol Sikora, brytyjski onkolog i jeden z największych światowych specjalistów w tej dziedzinie, mówi, że lekarze stosują chemioterapię adjuwantową po operacji i po oszacowaniu, jak wielkie jest prawdopodobieństwo, że nowotwór powróci.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania rodzina królewska księżna Kate Londyn onkologia rak nowotwory

RELACJA Z LONDYNU Afera w Wielkiej Brytanii. W tle rasizm i mizoginia

Brytyjski premier odmawia zwrócenia pieniędzy, które jego partia dostała od człowieka oskarżanego o rasizm i pochwałę przemocy. "Guardian" napisał, że pięć lat temu biznesmen Frank Hester miał użyć nienawistnego języka pod adresem lewicowej posłanki Diane Abbott. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Londynie Adam Dąbrowski.
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Europa rasizm Rishi Sunak ŚWIAT

TYLKO U NAS Referendum w Irlandii. Niespodziewany wynik. "Przegraliśmy"

- Politycy w Irlandii stracili kontakt z wyborcami - tak wynik referendum komentuje dla Polskiego Radia szef partii Aountu - jedynej, która opowiadała się za odrzuceniem poprawek do konstytucji. - Ludzie powiedzieli irlandzkiemu rządowi: nie wierzymy wam, nie mamy do was zaufania - mówił Paedar Toibin po tym, jak Irlandczycy zagłosowali na "nie" wobec postulatów rządu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Irlandia referendum konstytucja polityka Dublin

RELACJA Z DUBLINA Referendum w Irlandii. Rozpoczęło się liczenie głosów

Rozpoczęło się liczenie głosów w referendum w Irlandii. Frekwencja w wielu miejscach była niska. "Irish Times" informuje, że budzi to niepokój wśród polityków partii rządzących, którzy apelowali, by mieszkańcy wyspy zagłosowali dwa razy TAK. Tamtejsze media donoszą, że jak na razie w wielu miejscach prowadzą przeciwnicy zmian w Konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Irlandia referendum

Sympatyk Putina został brytyjskim posłem. W tle antysemityzm

Oskarżany o antysemityzm sympatyk Władimira Putina został brytyjskim posłem. George Galloway przekonywał, że masakra Ukraińców w Buczy to nie zbrodnia wojenna, a prowokacja. Chwali Tuckera Carlsona za odkłamywanie wizerunku Władimira Putina. Twierdzi, że Izrael nie ma prawa istnieć. Polityk skrajnej lewicy wygrał wybory uzupełniające w Rochdale, gdzie zabiegał o głosy mniejszości muzułmańskiej, mówiąc, że głosowanie to "referendum w sprawie Gazy".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Władimir Putin antysemityzm