Polskie Radio
Section05

Adrian Stankowski

"Tusk chce wytworzyć wokół siebie aureolę męczennika"

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przyjechał w środę do Warszawy gdzie przez ponad 8 godzin zeznawał jako świadek w Prokuraturze Okręgowej. Sprawa dotyczy podjęcia współpracy przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego z rosyjską Federalną Służbą Bezpieczeństwa. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Tomasz Walczak (Super Express) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  polityka Donald Tusk prokuratura Służba Kontrwywiadu Wojskowego FSB

Wotum nieufności. "Schetyna nie dorósł do roli premiera"

- Grzegorz Schetyna był wyraźnie nieprzygotowany. Premier Szydło natomiast nie zlekceważyła sprawy i wyrasta na solidny filar obozu rządzącego – powiedział o piątkowej debacie w Sejmie Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie. Wydarzenia tygodnia podsumowywali także Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Piotr Pałka (Rebelya.pl) i Janusz Schwertner (Onet.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość rząd Beaty Szydło Grzegorz Schetyna

"Nowoczesna zmuszona jest do poparcia Grzegorza Schetyny"

Kandydatem Platformy Obywatelskiej na premiera - przy składania wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu premier Beaty Szydło - będzie szef tej partii, Grzegorz Schetyna. O kandydacie, a także możliwych scenariuszach podczas głosowania, mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Polinceusz z Fundacji Pułaskiego i Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka rząd Beaty Szydło Platforma Obywatelska Grzegorz Schetyna Nowoczesna Kukiz'15 PSL

Szczyt UE. "W Unii rządzi ten, kto rozdaje pieniądze"

Donald Tusk pozostanie szefem Rady Europejskiej na kolejną kadencję. Byłego premiera Polski poparło 27 państw, przeciwko była jedynie Polska. W Podsumowaniu Tygodnia komentarz Jakuba Jałowiczora z „Gościa Niedzielnego”, Adama Ostolskiego z „Krytyki Politycznej” i Adriana Stankowskiego z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Donald Tusk Jacek Saryusz-Wolski Francois Hollande Francja

Żołnierze Wyklęci. Walka między Polakami czy z siłą obcą?

Zainicjonowany przez Lecha Kaczyńskiego i Janusza Kurtykę w 2011 roku Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodzony jest corocznie 1 marca. Czy walka żołnierzy antykomunistycznego podziemia zbrojnego była walką z Polakami czy siłą obcą?  O tym w Komentarzu Tygodnia dyskutowali Adrian Stankowski (Gazeta Polska), Artur Stelmasiak (Tygodnik Niedziela), Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny) i Krzysztof Iszkowski (Liberte).
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci PRL komunizm ZSRR historia Polski Bogumił Łoziński

„Polska dyplomacja zdała egzamin”

Polska dyplomacja „doskonale zdała egzamin w trudnych warunkach” - zaznaczał w sejmowym expose Witold Waszczykowski. W ten sposób szef MSZ odniósł się do 12 ostatnich miesięcy i tendencji, które zarysowują się wokół Polski zarówno w Europie, jak i poza granicami kontynentu. Wystąpienie szefa dyplomacji i polską politykę zagraniczną skomentowali w audycji Gorący Temat prof. Piotr Wawrzyk (Uniwersytet Warszawski) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Witold Waszczykowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polskie Radio 24 Piotr Wawrzyk Brexit wybory w USA NATO

Wałęsa współpracował z SB. "Mógł uderzyć się w pierś"

– To postawienie "kropki nad i" w kwestii, która jest znana od dawna – mówił w Polskim Radiu 24 Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie" o przedstawionej przez Instytut Pamięci Narodowej opinii nt. teczki TW "Bolka", potwierdzającej współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa. Na naszej antenie sprawę komentowali również Andrzej Stankiewicz z portalu "Onet.pl" i Marek Król, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Lech Wałęsa IPN historia Polski komunizm PRL Marek Król Andrzej Stankiewicz

"W Polsce odbudowano instytucję liberum veto"

Platforma Obywatelska zaproponuje odłożenie posiedzenia Sejmu do środy - 18 stycznia. Poinformował o tym lider partii Grzegorz Schetyna. Dodatkowy czas ma być poświęcony na znalezienie sposobu porozumienia między partią rządzącą a opozycją. – Ci, którzy dziś protestują, muszą wziąć pod uwagę, że kiedyś role mogą się odwrócić – mówił w audycji Punkt Widzenia Roman Mańka, publicysta, Fundacja FIBRE. Gościem Polskiego Radia 24 był także Adrian Stankowski z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  polityka Sejm Platforma Obywatelska protest sejm pr24 Jarosław Kaczyński Nowoczesna PiS

Protest także w święta? "Opozycja jest w kropce"

– Okres przedświąteczny nie jest dobry na radykalną akcję opozycji – mówił w Debacie Poranka dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 o przyszłości konfliktu na linii opozycja-rząd mówił również publicysta Janusz Rolicki i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 PiS Jarosław Kaczyński emerytury mundurowe komunizm Janusz Rolicki Andrzej Anusz

Debata Poranka: Po zamachu w Berlinie

Dwanaście osób zabitych i prawie pięćdziesięciu rannych. To bilans zamachu, do którego doszło w poniedziałek wieczorem w Berlinie. – Wzmocniono zabezpieczenia na jarmarkach świątecznych w innych miastach. Niewykluczone, że mogą być planowane kolejne ataki – mówił w Debacie Poranka Bartosz Dudek z „Deutsche Welle”. Sprawę w Polskim Radiu 24 komentowali również Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej Codziennie” i Tomasz Pietryga z „Rzeczpospolitej”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Berlin terroryzm zamach Sławomir Sowiński Angela Merkel

Wyjście z kryzysu. Postulaty Grzegorza Schetyny

Uznanie posiedzenia Sejmu, które odbyło się w Sali Kolumnowej za nielegalne, powrót dziennikarzy do parlamentu na dotychczasowych zasadach, rezygnacja marszałka Marka Kuchcińskiego, spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim pod auspicjami prezydenta. To cztery postulaty, które przedstawił Grzegorz Schetyna Andrzejowi Dudzie podczas niedzielnej rozmowy. Skomentowali je na naszej antenie publicyści: Marcin Makowski, Łukasz Adamski, Adrian Stankowski, Wojciech Wybranowski i Rafał Dudkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Sejm prezydent media dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Łukasz Adamski

Prezydent Duda włączył się w mediacje

Prezydent Andrzej Duda zaprosił do rozmów przedstawicieli partii opozycyjnych. Spotkał się już z szefem Nowoczesnej Ryszardem Petru, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem z PSL oraz Pawłem Kukizem, liderem Kukiz’15. Jeszcze dziś wieczorem spotka się z Grzegorzem Schetyną - przewodniczący Platformy Obywatelskiej. O znaczeniu inicjatywy prezydenta mówili w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz (Gazeta Polska Codziennie), Jacek Nizinkiewicz (Rzeczpospolita), Anna Sarzyńska (wpolityce), Michał Kolanko (300Polityka), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sejm media prezydent Andrzej Duda dziennikarze dziennikarstwo sejm pr24 Jarosław Kaczyński Unia Europejska Komitet Obrony Demokracji Andrzej Rzepliński Trybunał Konstytucyjny Andrzej Stankiewicz Michał Kolanko Marek Kuchciński Tomasz Sakiewicz Paweł Kukiz Ryszard Petru Władysław Kosiniak-Kamysz Grzegorz Schetyna

80. miesięcznica katastrofy smoleńskiej z kontrmanifestacją w tle

Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie odbyły się obchody 80. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Tuż przed siedzibą prezydenta protestowały również ruchy Obywatele RP i Obywatele Solidarnie w Akcji. Cele kontrmanifestacji smoleńskiej były nielegalne - uważa Jarosław Kaczyński. O obchodach mówili w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska (wpolityce.pl) i Mikołaj Wójcik (Fakt).
Zobacz więcej na temat:  Komentarz polityczny katastrofa smoleńska Warszawa Jarosław Kaczyński demonstracje Mikołaj Wójcik