Polskie Radio
Section05

jezioro

"Ukryte wśród lasów". Oto sekretne kąpieliska idealne na weekend

Przed nami długi weekend z upałami. To doskonała okazja do odpoczynku nad wodą i letniego relaksu. Aby ułatwić wybór idealnego miejsca na wypoczynek, przygotowaliśmy listę atrakcyjnych, choć mniej popularnych kąpielisk w każdym województwie. Niezależnie od tego, czy planujecie rodzinny wypad, czy szukacie spokojnej plaży z dala od tłumów, na pewno znajdziecie coś dla siebie. Sprawdźcie nasze propozycje i cieszcie się komfortem oraz spokojem na łonie natury.
Zobacz więcej na temat:  wakacje lato długi weekend pogoda społeczeństwo Polskie Radio 24 POLSKA

Plaga utonięć w jeziorach. Z wody wyłowiono kolejne ciała

O tym, że w sezonie wakacyjnym 2024 roku mamy do czynienia z falą utonięć na ziemi lubuskiej, alarmowały wcześniej lokalne media. To już letnia plaga - mówią o tragediach, do których notorycznie dochodzi latem, policjanci, strażacy  i ratownicy. I jak co roku apelują o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą. W ciągu ostatniej doby na terenie województwa doszło do kolejnych dramatów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Utonięcie śmierć Morze Bałtyckie lato wakacje policja ratownik wodny ratownictwo medyczne woda

Wyprawa do Krainy Tysiąca Jezior w "Popołudniku" Polskiego Radia Dzieciom

Mazury określane są jako Kraina Tysiąca Jezior, co jednak trochę mija się z prawdą. Na Mazurach można się doliczyć bowiem aż około 2600 jezior, czyli prawie trzy razy więcej. Dziś taklujemy jacht i opuszczamy bezpieczną przystań, aby wyruszyć na żeglarską przygodę szlakiem mazurskich jezior. Naszym sternikiem będzie Zbyszek Kozłowski. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci dzieci przyroda zwierzęta leśne zwierzęta parki narodowe Mazury łódż

Wakacje nad wodą. Bezpieczeństwo to podstawa!

O rozwagę przy korzystaniu ze zbiorników wodnych apelują przedstawiciele Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy w sezonie letnim niemal codziennie muszą interweniować udzielając pomocy lub upominając spragnionych kąpieli. Wypoczywając nad morzem, jeziorem czy kąpieliskiem, należy bezwzględnie pamiętać o bezpieczeństwie.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych lato urlop wakacje pogoda WOPR kąpiele słoneczne Morze Bałtyckie basen bezpieczeństwo dzieci alkohol Marcin Trembulak