Polskie Radio
Section05
Krzysztof Grzesiowski

Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę?

"Tylko 31 proc. Polaków do 30. roku życia oszczędza na emeryturę" - tak wynika z badania Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych. Według dr. Antoniego Kolka, prezesa Instytutu Emerytalnego, warto jednak odkładać na swoją emeryturę już teraz. - Jest to niezwykle istotne - mówi ekspert w Programie 1 Polskiego Radia. Dlaczego?
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski emerytura ike ikze PPK Antoni Kolek Filip Pietkiewicz-Bednarek Krzysztof Kuczyński

Szczyt B9 w Warszawie z udziałem Joe Bidena. Audycja specjalna w Jedynce [POSŁUCHAJ]

W Warszawie zakończył się szczyt Bukaresztańskiej Dziewiątki z udziałem prezydenta USA Joe Bidena i sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Format zrzesza państwa wschodniej flanki NATO: Bułgarię, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Węgry. W związku z tym w Programie 1 Polskiego Radia wyemitowaliśmy audycję specjalną.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Bukareszteńska dziewiątka Joe Biden NATO Andrzej Duda

"Walczyły z sowiecką Rosją i III Rzeszą". Kasprzyk o Narodowych Siłach Zbrojnych

80 lat temu powstały Narodowe Siły Zbrojne, będące drugą największą formacją zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego. - Od początku wiedzieli, że sowiecka Rosja jest tak samo groźna jak niemiecka III Rzesza. Walczyli więc i z jednymi, i z drugimi - mówił o żołnierzach NSZ Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Małgorzata Gosiewska historia Polski II wojna światowa Narodowe Siły Zbrojne Polskie Państwo Podziemne Elżbieta Witek kombatanci Jan Józef Kasprzyk UdSKiOR Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Małgorzata Jędrzejczyk

Pierwsze przeszczepy serca u młodych pacjentów w Warszawie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jest drugim ośrodkiem w Polsce, gdzie przeszczepiane są serca u dzieci. - Kiedy obudziłem się po operacji, byłem już uspokojony - mówi szesnastoletni Michał. W ciągu miesiąca od uzyskania akredytacji warszawska placówka wykonała już dwie takie operacje.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Joanna Stankiewicz serce zdrowie dziecka Warszawa Warszawski Uniwersytet Medyczny WUM Mariusz Kuśmierczyk Zbigniew Gaciong Wojciech Lisik

"Niemcy w 1944 roku wysadzili go w powietrze". Teraz rozpoczyna się odbudowa Pałacu Saskiego

- Za kilka dni rozpocznie się odsłanianie piwnic dawnego Pałacu Saskiego. Eksperci sprawdzą stan murów i poddadzą je konserwacji - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Sławomir Kuliński, rzecznik spółki Pałac Saski. Rozpoczynające się roboty to początek odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Brühla oraz kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie. Na wykonanie tej inwestycji przeznaczono 2,5 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa Krzysztof Grzesiowski Jarosław Sellin Pałac Saski

"Bali się i od 2,5 roku nie przychodzili na kontrole". Kardiolog o pacjentach podczas pandemii

Do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu zgłasza się coraz więcej pacjentów z chorobami kardiologicznymi, które coraz bardziej zagrażają ich życiu. Lekarze mówią wprost, że z tak zaawansowanymi i nieleczonymi schorzeniami mieliśmy do czynienia 30 lat temu. Powód? Pandemia koronawirusa i strach pacjentów przed wizytą w szpitalu.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie serce kardiologia

Czwarta dawka szczepionki przeciw COVID-19. "Zapisało się już blisko milion Polaków"

Prawie milion Polaków zapisało się już na szczepienia przeciwko COVID-19 drugą dawką przypominającą. Z tygodnia na tydzień zainteresowanie w punktach szczepień rośnie. - Zazwyczaj przychodzą osoby, które straciły kogoś bliskiego - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Natalia Perlicka, rejestratorka medyczna ze Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie

"Wola 1944: Wymazywanie. Ludobójstwo i sprawa Reinefartha". Wystawa upamiętniająca rzeź Woli

"Wola 1944: Wymazywanie. Ludobójstwo i sprawa Reinefartha" - to tytuł nowej wystawy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opowiadał ona o nieukaranej niemieckiej zbrodni dokonanej na ludności warszawskiej Woli w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski II wojna światowa Powstanie Warszawskie śmierć Adolf Hitler Heinrich Himmler Warszawa Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski Instytut Pileckiego