Polskie Radio
Section05

rok szkolny

Jak w naszym kraju wygląda edukacja dzieci ukraińsko i rosyjskojęzycznych?

W poniedziałek 3 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Przy tej okazji przyjrzeliśmy się temu, gdzie w Polsce uczą się dzieci ukraińsko i rosyjskojęzycznych imigrantów, a także jak wygląda ich edukacja. Ponadto zaproszeni goście odnieśli się również do akcji Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, która apeluje o to, aby dbać o rodzimy język.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 edukacja szkoła szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna

Ubezpieczenia szkolne: nie czytamy umów

Rozpoczął się rok szkolny, a wraz z nim powraca temat ubezpieczenia szkolnego. Ubezpieczanie dziecka nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne. Przed zawarciem umowy warto się zapoznać od czego się ubezpieczamy i na jaką kwotę opiewa umowa. O szczegółach tematyki ubezpieczeniowej mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Bielecki z Biura Rzecznika Finansowego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkoła edukacja bezpieczeństwo dzieci ubezpieczenia

Ubezpieczenia szkolne – na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka?

Przed początkiem roku szkolnego pojawia się temat ubezpieczeń szkolnych. O tym, czy są one obowiązkowe, czy działają także w trakcie wakacji i na co zwrócić uwagę wybierając polisę dla dziecka, rozmawiali w audycji Pogotowie Konsumenckie Dorota Fal (Polska Izba Ubezpieczeń) i Marcin Jaworski (Biuro Rzecznika Finansowego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 szkoła dzieci ubezpieczenia zdrowie zdrowie dziecka

Polska szkoła: wchodzi w życie reforma edukacji

4 września uczniowie szkół podstawowych i średnich rozpoczną nowy rok szkolny. Zgodnie z reformą, znikają gimnazja, a „podstawówka” będzie liczyła osiem klas. W Polskim Radiu 24 o zmianach w szkolnictwie mówił dr Rafał Bodarski z Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  edukacja reforma szkolnictwa Ministerstwo Edukacji Narodowej Anna Zalewska szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna gimnazjum

Reforma edukacji. Czy podręczniki szkolne będą na czas?

– Najbardziej przez nas oczekiwane zmiany w projekcie nowelizacji ustawy oświatowej dotyczą stopniowej rezygnacji z rządowego elementarza oraz przywrócenia nauczycielom w klasach 1–3 szkoły podstawowej prawa wyboru podręczników – mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Matuszewski z Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.
Zobacz więcej na temat:  szkoła edukacja reforma szkolnictwa szkoła podstawowa Ministerstwo Edukacji Narodowej książki