Polskie Radio
Section05

społeczeństwo

Co jeść w podróży?

Posiłki w trasie budzą wiele kontrowersji. Jedni lubią wesprzeć się niezdrowymi fastfoodami i wrzucić „coś na szybko”, inni głodzą się w wielogodzinnej podróży, bo jedzą tylko z ręki żony i mamusi. Jak znaleźć złoty środek między zdrowiem a wygodą? Czy rzeczywiście hot dog ze stacji jest aż tak szkodliwy? Jak nasze codzienne wybory przyczyniają się do trwałego uszczerbku na zdrowiu?
Zobacz więcej na temat:  jedzenie kierowcy podróże bezpieczeństwo POLSKA drogi Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochody samochód autostrady autostrada zdrowie dieta choroba

Polska wśród krajów z najniższym wskaźnikiem ubóstwa. Wiceminister rodziny podkreśla znaczenie programu 500+

- Polska znajduje się wśród trzech europejskich krajów - obok Czech i Słowenii - z najniższym wskaźnikiem ubóstwa i zagrożenia wykluczeniem społecznym - podkreśliła wiceminister rodziny Barbara Socha powołując się na najnowsze dane Eurostatu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha rodzina dzieci 500+ Kongres 590 POLSKA

Senat wybrał dwóch nowych członków Kolegium IPN. Zostali nimi dr Bartosz Machalica i prof. Grzegorz Motyka

Senat powołał nowych członków Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Są to Bartosz Machalica i Grzegorz Motyka. Kolegium IPN jest organem opiniodawczo-doradczym prezesa IPN. Składa się z dziewięciu członków. Są oni powoływani przez Sejm - 5 członków, Senat - 2 członków i prezydenta - 2 członków. Kadencja członka kolegium IPN trwa 7 lat.
Zobacz więcej na temat:  IPN POLSKA historia Polski Senat

Artykuł Onetu o śmierci funkcjonariusza. KGP: autorzy złamali wszelkie zasady uczciwego dziennikarstwa

Komenda Główna Policji (KGP) w czwartek, kilka godzin po publikacji kontrowersyjnego artykułu Onetu, odniosła się do tekstu i wydała oświadczenie, w którym informuje, że jego autorzy "pominęli te fakty celowo, budując fałszywą narrację o sensacyjnym charakterze". Sam artykuł jest przykładem nieuczciwego dziennikarstwa "naruszającego zasady etyki zawodowej" - czytamy w oświadczeniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja polska policja onet CBŚP dziennikarze

Ekonomiczne losy absolwentów uczelni wyższych. Wiemy, ile zarabiają po studiach

Jak pokazują najnowsze wyniki ogólnopolskiego systemu monitorowania ekonomicznych losów absolwentów (ELA) z 2021 r., poziom wykształcenia ma znaczenie dla wysokości zarobków. Absolwenci studiów II stopnia zarabiają 4897 PLN brutto, czyli o 915 PLN brutto więcej niż absolwenci studiów I stopnia (3982 PLN). W środku tej stawki plasują się osoby, które ukończyły jednolite studia magisterskie ze średnimi zarobkami na poziomie 4481 PLN brutto.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca rynek pracy