Polskie Radio
Section05

Wiktor Świetlik

Pięć osób zatrzymanych w związków z aferą reprywatyzacyjną

Zarzuty o charakterze korupcyjnym usłyszy 5 zatrzymanych przez CBA w sprawie nieprawidłowości przy reprywatyzacji w stolicy. Są wśród nich warszawski adwokat Robert N., były zastępca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy Jakub R. oraz jego rodzice - Wojciech R. i Alina D. O aferze reprywatyzacyjnej mówili w Debacie Dnia w Polskim Radiu 24 Piotr Skwieciński (W Sieci) i Piotr Pałka (rebelya.pl).
Zobacz więcej na temat:  CBA reprywatyzacja Warszawa sądownictwo prawo przestępczość PiS Piotr Skwieciński Hanna Gronkiewicz-Waltz

Które zobowiązania z kampanii wyborczej zrealizuje Trump

W kampanii wyborczej Trump obiecywał m. in. zniesienie wiz do USA dla Polaków. Istotne jest też bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO, w tym krajów bałtyckich, w kontekście kluczowych, przyszłych relacji USA z Rosją. O pierwszych dniach prezydentury Donalda Trumpa mówili w audycji Debata Dnia Przemysław Harczuk (Super Express) oraz Łukasz Rogojsz (Newsweek).
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Barack Obama NATO Rosja

Po zabójstwie i zamieszkach w Ełku. Komentarze

Po awanturze w noc sylwestrową przed barem z kebabem zginął w Ełku 21-letni Daniel. Zarzut zabójstwa postawiono 26-letniemu obywatelowi Tunezji, zatrudnionemu tam jako kucharz oraz obywatelowi Algierii. W mieście doszło do zamieszek. Wydarzenia skomentowali w Debacie Dnia Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego) i Grzegorz Jankowski (Superstacja, Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja przestępczość warmińsko-mazurskie zabójstwo

Warszawa po powstaniu. "Represje sowietów"

Co działo się w okolicach Warszawy między upadkiem Powstania Warszawskiego, a wkroczeniem do Polski Armii Czerwonej? O wydarzeniach opowiedzieli w Polskim Radiu 24: Elżbieta Szumiec-Zielińska – dokumentalistka, dziennikarka, współautorka cyklu śladami zbrodni i walki 1944 -1956 w TVP Historia oraz Przemysław Bednarczyk – historyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Andrzej Sadowski Powstanie Warszawskie Armia Krajowa Armia Czerwona II wojna światowa historia Polski

„Na trwającym sporze zyskają obie strony”

- Choć to najpoważniejszy kryzys od paru miesięcy, zyskają na nim obie strony. Elektorat PiS już się trochę rozsypywał. Ludzie byli zawiedzeni. Mówili, że nie wszystkie obietnice zostały zrealizowane. Nagle znów wykreowano wroga – powiedział w Debacie Dnia Wojciech Wybranowski z „Do Rzeczy”. O sytuacji w kraju mówił także Tomasz Walczak z „Super Expressu”.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kukiz Sejm sejm pr24 dziennikarze media PiS

Obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 1981 to data szczególnie bolesna, w najnowszej historii Polski. Podczas wtorkowej, 35. rocznicy, opozycja będzie demonstrować w wielu miejscach kraju. Na swój marsz z kolei zaprasza PiS. Rzecznik prezydenta zaapelował o spokojny przebieg wszystkich manifestacji. O obchodach rocznicy stanu wojennego mówili w Debacie Dnia Łukasz Lipiński (Polityka Insight) i Łukasz Zboralski (Do Rzeczy).
Zobacz więcej na temat:  13 grudnia stan wojenny demonstracje Stanisław Piotrowicz Łukasz Lipiński PiS Jarosław Kaczyński IPN

Najnowsza broń dla WOT. Co z modernizacją armii?

Wojska Obrony Terytorialnej będą wyposażone w najnowocześniejszą broń, którą wyprodukuje Polska Grupa Zbrojeniowa - zapowiedział minister obrony Antoni Macierewicz. Trzy pierwsze brygady powstaną już na przełomie tego i następnego roku. Minister poinformował też, że do Wojsk Obrony Terytorialnej zgłosiło się 10 tysięcy ochotników. Sprawę komentowali w Debacie Dnia Grzegorz Jankowski (Superstacja) i Łukasz Lipiński (Polityka Insight).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej Wojska Obrony Terytorialnej POLSKA armia wojsko Łukasz Lipiński