- Serial 1670 to jedna z najpopularniejszych polskich produkcji 2023 roku.
- W czerwcu rozpoczną się zdjęcia do drugiego sezonu opowieści o Janie Pawle i mieszkańcach wsi Adamczycha.
- Producenci ogłosili casting dla statystów.
- Zawęziliśmy poszukiwania tylko do osób z Kolbuszowej lub okolic, bo zainteresowanie było ogromne. Niezmiernie nas to cieszy, że każdy chce dołożyć cegiełkę do naszego serialu - mówi Jakub Rużyłło.
"1670" - jeden z najlepszych seriali 2023 roku
To był jeden z najpopularniejszych, a zdaniem wielu także najlepszych polskich seriali, które trafiły do sieci w 2023 roku. Jej bohaterem jest zdziwaczały szlachcic, który chcąc zostać najsławniejszą osobą w Polsce, musi stawić czoło kłótniom w rodzinie i konfliktom z chłopami. Serial wymyślił Jakub Rużyłło, on także napisał scenariusz. Całość sformatował i wyreżyserował Maciej Buchwald, a w serialu wystąpili m.in. Bartłomiej Topa, Katarzyna Herman, Martyna Byczkowska i Michał Sikorski.
Jan Paweł wraca do skansenu w Kolbuszowej
Zdjęcia do drugiego sezonu rozpoczną się w czerwcu - w skansenie w Kolbuszowej, który na czas kręcenia serialu znów zamieni się w dworek Jana Pawła Adamczewskiego.
- Przed rozpoczęciem zdjęć do pierwszego sezonu mieliśmy dylemat - czy robić to w Kolbuszowej, czy pod Warszawą wybudować jego mniejszą wersję - wspomina Jakub Rużyłło, pomysłodawca serialu i autor scenariusza. - Wybraliśmy pierwszą opcję i to była świetna decyzja, ponieważ cała obsada aktorska była zauroczona tym miejscem. Łatwiej było im wejść w ten świat, kiedy mieli go dookoła siebie.
- Nowy sezon "1670" będzie bardziej akcyjny, więcej będzie się w nim działo, ale oczywiście zachowa swój charakter - dodaje scenarzysta.
16:03 CZWÓRKA Stacja Kultura - 1670 08.05.2024.mp3 Jakie warunki trzeba spełnić, żeby zagrać w serialu "1670"? (Stacja Kultura/Czwórka)
Na potrzeby serialu powstała karczma "U Żyda" oraz front dworku Jana Pawła i rodziny Adamczewskich. Pojawiły się też dodatkowe chaty, ale wszystkie te elementy tylko wzbogaciły skansen, a nie stworzyły nową przestrzeń.
Jest rok 1670. Jan, głowa szlacheckiej rodziny i właściciel (mniejszej) połowy wsi Adamczycha, marzy o zapisaniu się na kartach historii Polski. Twórcami serialu "1670" są Maciej Buchwald i Jakub Rużyłło.
Kto ma szansę zagrać w drugim sezonie serialu?
Do kontynuacji serialu "1670" twórcy obsady poszukują osób każdej płci i w każdym wieku. Ale kandydatki i kandydaci muszą spełnić pewne warunki:
- miejsce zamieszkania - Kolbuszowa lub okolice
- naturalny wygląd - bez widocznych ingerencji medycyny estetycznej, bez permanentnego makijażu
- brak tatuaży w widocznych miejscach
- brak hybryd i tipsów
- włosy w kolorze naturalnym
1670 | Oficjalny zwiastun | Netflix Polska
- Serial, który dzieje się w XVII wieku, wymaga obsady, która nie wygląda "wielkomiejsko". Potrzebujemy ludzi naturalnych - zaznacza gość audycji. - Czasami zdarza się tak, że role statystów zamieniają się w małe epizody, kiedy okazuje się, że trzeba dopowiedzieć coś, czego nie było w scenariuszu.
Kiedy odbędzie się casting?
Casting odbędzie się w Kolbuszowej, w dniach 15-16 maja w godzinach od 9.00 do 19.00.
- Zawęziliśmy poszukiwania tylko do osób z Kolbuszowej lub okolic, bo zainteresowanie było ogromne. Niezmiernie nas to cieszy, że każdy chce dołożyć cegiełkę do naszego serialu, ale też wiem, że praca statysty jest bardzo wymagająca - podkreśla Jakub Rużyłło. - Spędziłem trochę czasu na planie pierwszego sezonu, w błocie i w mrozie, który widać zresztą na ekranie. To ciężkie warunki dla ekipy filmowej, dla aktorów i dla statystów, którzy czasami musieli przechadzać się 40 razy w jedną i w drugą stronę.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Materiał przygotowała: Weronika Puszkar
Data emisji: 08.05.2024
Godzina emisji: 09.15
kul/wmkor