"Misiaczek" - niezwykła historia wrażliwego kulturysty

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2012 15:18
- Kiedy widzisz wielkiego, wytatuowanego osiłka, masz ochotę przejść na drugą stronę ulicy, a tymczasem Dennis to bardzo słodki facet – mówi reżyser filmu, Mads Matthiesen, w rozmowie z Czwórką.
Audio

Mads Matthiesen, podjął się reżyserii tego filmu, choć środowisko duńskich kulturystów jest mu zupełnie obce. – Zazwyczaj inspiruje mnie otoczenie i ludzie, których nie znam i nie rozumiem – mówi Matthiesen w rozmowie z Kamilem Jasieńskim. – Poza tym ciekawi mnie życie i decyzje, jakie podejmują ludzie, którzy tak bardzo różnią się ode mnie.

Zdaniem Matthiesena bardzo łatwo ulec stereotypowi kulturysty, a tymczasem nie warto oceniać ludzi zbyt szybko. Ten film pokazuje zupełnie inne oblicze "wytatułowanego osiłka": Denis jest po trzydziestce, jest wrażliwy, chorobliwie nieśmiały i nade wszystko pragnie spotkać w życiu prawdziwą miłość. Ciężko mu zrealizować to marzenie, bo sprawy nie ułatwia także zaborcza matka, u której Dennis wciąż mieszka. Z nadzieją na nowe życie główny bohater wybiera się więc do Tajlandii, gdzie spotka kobietę swojego życia.

– Kiedy wszedłem w to środowisko zrozumiałem, że nigdy nie jest tak, jak sobie to wyobrażasz – wspomina swoje przygotowania do produkcji filmu reżyser. – Oczywiście jest mnóstwo ludzi, którzy swoją postawą potwierdzają stereotypy, ale równie wielu je łamie.

Posłuchaj całej rozmowy z Madsem Matthiesenem w "Stacji Kultura", klikając w załączony do tekstu plik dźwiękowy.


Czytaj także

Matylda Damięcka bez tajemnic

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 10:10
Aktorsko udziela się od ósmego roku życia i uwielbia piłkę nożną. - Już jako dziecko byłam straszną chłopczycą - zwierza się Matylda Damięcka. - Do dziś mam blizny na całym ciele. Uwielbiam je liczyć i opowiadać ich historie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Tyniec: nie traktuję teatru jak świętość

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2012 19:00
Sprzeciwia się bylejakości i tandecie. Twierdzi, że dzisiaj "jakość" gubi gdzieś po drodze literę "ć" - i dlatego w życiu szuka pełnej jakości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jeszcze nigdy w historii filmowcy nie mieli tak łatwo?

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2012 23:00
- Dziś kamera jest w każdej komórce, wystarczy mieć dobry pomysł - mówił w Czwórce, reżyser, Artur Wyrzykowski, który wspólnie z Janem Kwiecińskim opowiadał ile kosztuje zrobienie filmu w Polsce.
rozwiń zwiń