Ostatnia aktualizacja: 17.07.2016 22:20
Sportowe podsumowanie dnia - 17 lipca 2016.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay.com/jarmoluk

W niedzielę rozegrane zostały dwa spotkania 1. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Piłkarze Cracovii i Zagłębia Lubin nie dali żadnych szans swoim rywalom. Zagłębie Lubin rozgromiło Koronę Kielce 4:0 a Cracovia Piasta Gliwice 5:1. W tabeli prowadzi Cracovia Zagłębie jest drugie. Pierwszą kolejkę zakończy poniedziałkowe spotkanie Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Arką Gdynia.

A na trasie kolarskiego wyścigu Tour de France piękna jazda Rafała Majki. Polski kolarz zajął drugie miejsce na 15. etapie i objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Majka ma 127 punktów - o 37 więcej niż Belg Thomas De Gendt. Liderem wyścigu pozostał Brytyjczyk Chris Froome.

Kajetan Kajetanowicz zajął drugie miejsce w Rajdzie Estonii - szóstej rundzie mistrzostw Europy. Dwa odcinki specjalne przed końcem zawodów prowadził Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk, ale uszkodził samochód i nie dojechał do mety. Gdyby Łukjaniuk zwyciężył w Estonii, zostałby liderem mistrzostw Europy. A tak w klasyfikacji generalnej wciąż prowadzi broniący tytułu Kajetanowicz.

Więcej informacji w "Sportowym podsumowaniu dnia" przygotowanym przez Norberta Michalaka. Posłuchajcie koniecznie załączonego pliku dźwiękowego.