Lakers zdobyli swój 17. tytuł mistrzów NBA

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 08:01
Los Angeles Lakers wygrali szósty mecz finału NBA z Miami Heat i zakończyli finałową rywalizację zwycięstwem 4-2.
LeBron James w barwach Los Angeles Lakers
LeBron James w barwach Los Angeles Lakers Foto: printscreen/Twitter/Los Angeles Lakers/@Lakers

Koszykarze Los Angeles zdobyli mistrzostwo NBA. O ich zwycięstwie w finałowej rywalizacji zadecydowały pierwsze dwie kwarty szóstego meczu, które wygrali z Miami Heat różnicą aż 28 punktami, schodząc na przerwę  przy stanie 64:36.
To był mecz do jednego kosza - mówi były koszykarz, trener i koszykarski ekspert - Jacek Łączyński

Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego.

W czwartej kwarcie Lakersi - już pewni zwycięstwa - zwolnili nieco tempo gry ale i tak wygrali wysoko 106:93 i całą finałową rywalizację z Miami Heat 4-2. Najlepszym graczem finałów wybrano LeBrona Jamesa, który w ostatnim meczy rzucił 28 punktów, miał 14 zbiórek i 10 asyst.

To 17. tytuł w historii drużyny z Los Angeles.  Tyle samo tytułów NBA maja też Boston Celtics i jest to rekord NBA.

Posłuchajcie jak sezon NBA podsumowuje skaut Denver Nuggets - Rafał Juć.

***

Po raz pierwszy w historii Polka wygrała wielkoszlemowy turniej tenisowy - Iga Świątek zdobyła Paryż wygrywając 7 meczów z rzędu... bez straty seta.

Rafael Nadal rozbił Novaka Djokovicia 6:0, 6:2, 7:5 w finale wielkoszlemowego French Open.

Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała w Gdańsku z reprezentacją Włoch 0:0.