Francja w półfinale MŚ w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 22:01
Francuzi wygrali 2:1 z Anglikami w ostatnim ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata w Katarze i w półfinale zagrają z Marokiem.
MŚ w Katarze
MŚ w KatarzeFoto: shutterstock

Piłkarska reprezentacja Francji awansowała do półfinału mistrzostw świata w Katarze. W ostatnim ćwierćfinale tego turnieju Francuzi pokonali 2:1 Anglików.
Pierwszą bramka dla Francji padła w 17. minucie po strzale z Aureliena Tchouameniego. W 54. minucie wyrównał Harry Kane, który wykorzystał rzut karny. Zwycięską bramkę dla Francuzów w 78. minucie strzelił Olivier Giroud.
W 84. minucie Kane miał szansę doprowadzić do remisu, ale nie wykorzystał drugiego w tym meczu karnego strzelając nad poprzeczką.
W półfinale Francja zagra 14 grudnia z Marokiem, a dzień wcześniej Argentyna zmierzy się z Chorwacją. Finał 18 grudnia.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Piłkarze Chorwacji wygrali po karnych z Brazylią i są pierwszym półfinalistą MŚ w Katarze.

Znamy już pierwszą parę półfinałową piłkarskich mistrzostw świata w Katarze.

Piłkarze Maroka pokonali w ćwierćfinale Portugalię 1:0.