Ostatnia aktualizacja: 10.07.2023 22:01
Hubert Hurkacz po walce z Novakiem Djokovićem żegna się z Wimbledonem. Jan Zieliński i Hugo Nys grają dalej w deblu.
Hubert Hurkacz - Wimbledon 2023
Hubert Hurkacz - Wimbledon 2023 Foto: PAP/EPA / ISABEL INFANTES

Hubert Hurkacz odpadł w IV rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. Polak przegrał w 1/8 finału z Serbem Novakiem Djokoviciem 6:7 (6-8), 6:7 (6-8), 7:5, 4:6. Mecz rozpoczął się w niedzielę, ale z powdu "ciszy nocnej" został przerwany i dokończony dopiero w poniedziałek.
W singlowych turniejach seniorów w Wimbledonie z naszych reprezentantów pozostała już tylko Iga Świątek, która we wtorek zagra z Ukrainką Elina Switoliną.

W grze deblowej do 1/8 finału awansowali w poniedziałek Jan Zieliński i Monakijczyk Hugo Nys, którzy w drugiej rundzie pokonali Hiszpana Alejandro Davidovicha Fokinę i Francuza Adriana Mannarino 7:6 (7-3), 6:4.
W spotkaniu o ćwierćfinał rywalami Zielińskiego i Nysa będą Brytyjczyk Jamie Murray i Nowozelandczyk Michael Venus.

03:45 Sportowe podsumowanie dnia - 10 lipca 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 10 lipca 2023

***

Polscy piłkarze zremisowali z Włochami w ostatnim meczu grupowym mistrzostw Europy do lat 19-tu.

Liderka światowego rankingu po tenisowym horrorze pokonała w trzech setach Belindę Bencic i awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra z Eliną Switoliną.

W IV rundzie Wimbledonu Polak przegrał po tie-breakach dwa sety - dokończenie meczu w poniedziałek.