Remis Rakowa, który daje awans

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2023 08:01
raków Częstochowa zremisował na wyjeździe 1:1 z Karabachem Agdam i awansował do trzeciej rundy kwalifikacji do fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.
Raków Częstochowa
Raków CzęstochowaFoto: Raków Częstochowa

Piłkarze Rakowa Częstochowa awansowali do trzeciej rundy kwalifikacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Po wygranej 3:2 u siebie Raków w rewanżowym meczu drugiej rundy kwalifikacji zremisowała w Baku z azerskim Karabachem Agdam 1:1.
Częstochowianie od 52. minuty prowadzili 1:0 po strzale Frana Tudora. Osiem minut później wyrównał Redon Xhixha. Więcej goli w tym meczu już nie padło i to mistrz Polski zagra w trzeciej rundzie kwalifikacji z cypryjskim Arisem Limassol.

05:17 PSr 03 08.mp3 Poranny przegląd sportowy - 3 sierpnia 2023

***

8 medali zdobyli w środę polscy sportowcy podczas Uniwersjady w Chengdu i w sumie mają ich już 12.

Dwukrotny medalista Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023 w teqballu - Adrian Duszak odwiedził Strefę Sportu.

Marijn van den Berg wygrał 5. etap Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski finiszował na czwartym miejscu.