Iga Świątek wygrała z Aryną Sabalenką w półfinale turnieju WTA Finals

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2023 01:35
Wiceliderka światowego rankingu wygrała w półfinale turnieju w Cancun z liderką i teraz Iga Światek zagra w finale WTA Finals z Jessicą Pegulą o zwycięstwo w turnieju i pierwsze miejsce w rankingu.
Iga Świątek
Iga Świątek Foto: PAP / Marcin Cholewiński

Iga Świątek wygrała w półfinale turnieju WTA Finals z liderką światowego rankingu tenisistek - Białorusinką Aryną Sabalenką 6:3, 6:2.
Rozgrywany w Cancun w Meksyku mecz był przerwany dzień wcześniej z powodu deszczu przy prowadzeniu Polki 2:1 w pierwszym secie i został dokończony w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu.
Iga zagrała bardzo dobre spotkanie, grając cierpliwie i skutecznie, co zaowocowało wygraną po godzinie i 36 minutach. Polska tenisistka w całym spotkani nie dała się przełamać ani raz Sabalence, a sama trzykrotnie wygrywała gemy przy serwisie rywalki.

W poniedziałkowym finale rywalką Igi Światek będzie Amerykanka Jessica Pegula, a stawką tego spotkania dla naszej tenisistki będzie nie tylko zwycięstwo w turnieju, ale też powrót na pierwsze miejsce w rankingu najlepszych tenisistek świata.
Po pokonaniu Sabalenki, Polka traci do niej w rankingu live już tylko 175 punktów. Jeśli w finale w Meksyku pokona Pegulę, wyprzedzi Białorusinkę o 245 punktów i ponownie będzie liderką światowego rankingu tenisistek.
Mecz Igi Świątek z Jessicą Pegulą zaplanowano w poniedziałek o 22:30.

***

Iga Świątek dokończy mecz z Aryną Sabalenką w niedzielę wieczorem, a w finale czeka już Jessica Pegula.

Nieudana wyprawa reprezentacji Polski na Węgry.

Legia wygrała z Radomiakiem, a Raków "rozbił" Zagłębie w 14. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Śląsk na czele tabeli.