Wysoka wygrana Polaków w Rugby Europe Trophy

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 07:00
Reprezentacja Polski w rugby pokonała Litwę 33:0 w swoim drugim meczu sezonu Rugby Europe Trophy. Polacy są liderami rozgrywek.
Rugby
RugbyFoto: Darek Matyja

Oba zespoły przystępowały do rozgrywanego w Łodzi meczu po zwycięstwach z Czechami. Na boisku Widzewa wyższość nad rywalami udowodnili jednak Polacy. "Biało-czerwoni" kontrolowali grę od początku do końca spotkania.

Pierwsza połowa meczu miała jednostronny obraz. Polacy przebywali niemal cały czas na połowie rywali i raz po raz zbliżali się do ich pola punktowego. Piłki nie udało się tam jednak przyłożyć w pierwszych 40 minutach. Wynik do przerwy, czyli 12:0, był zasługą nazego łącznika ataku Wojciecha Piotrowicza, który wykorzystał cztery kopy z rzutów karnych. Te zaś brały się głównie ze znakomitej gry polskiej formacji młyna, która zdominowała Litwinów w tych stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie polacy przyłożyli piłkę na polu rywali trzykrotnie. Zaczął Mateusz Plichta, którego śladem podążyli Krystian Pogorzelski i Mateusz Adamski. Jeszcze jeden rzut karny i dwa podwyższenia dołożył Wojciech Piotrowicz. Jedno podwyższenie to zasługa Mateusza Adamskiego. Wszystkie te akcje złożyły się na wynik 33:0.

Posłuchajcie, co powiedział po meczu Daniel Gdula. Jego wypowiedź w załączonym pliku dźwiękowym. Dłuższa relacja wrótce na antenie Czwórki.

Kolejny mecz Rugby Europe Trophy reprezentacja Polski rozegra 17 listopada. "Biało-czerwoni" podejmą wtedy Holendrów.

***

Reprezentacja Polski w rugby zmierzy się dziś w Łodzi z Litwą. Dla obu drużyn to drugi mecz w sezonie rozgrywek Rugby Europe Trophy.

Reprezentacja Polski w amp futbolu przegrała po rzutach karnych z Angolą w ćwierćfinale mistrzostw świata. Turniej rozgrywany jest w Meksyku.

Sportowe podsumowanie dnia - 3 listopada 2018.