Świątek zagra w finale turnieju w Katarze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2022 22:01
Iga Świątek pokonała w półfinale Marię Sakkari i to w dwóch setach.
Iga Świątek
Iga ŚwiątekFoto: Tennis Channel

Iga Świątek zagra w finale turnieju tenisowego w Dosze. Polska tenisistka w półfinał w końcu znalazła sposób na Greczynkę Marię Sakkari i pokonała ją w dwóch setach 6:4, 6:3.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale te najważniejsze piłki wygrała Iga i zakończyła tę partię po 50 minutach gry zwycięstwem 6:4. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Greczynki 2:0. Świątek szybko jednak odrobiła stratę przełamania doprowadzając do remisu po 2. Przy stanie 4:3 dla Polki Iga zdołała przełamać rywalkę, objęła prowadzenie 5:3 i do zakończenia wystarczyło wygrać jeszcze tylko jednego gema i... to się udało. Polka w końcu znalazła sposób na Greczynkę i po trzech kolejnych porażkach tym razem wygrała 6:4, 6:3. Mecz trwał godzinę i 27 minut.

Finałową rywalką Igi będzie Estonka Anett Kontaveit, która w półfinale wygrała z reprezentującą Łotwę Jeleną Ostapenko. Jeśli Polka wygra ten turniej, to w światowym rankingu awansuje na czwarte miejsce.

Więcej informacji w dźwiękowej wersji Sportowego podsumowania dnia.

***

Polak pokonał w ćwierćfinale w dwóch setach Włocha Jannika Sinnera.

Polka wygrała w dwóch setach z jedną z najlepszych tenisistek świata - Aryną Sabalenką.

Polski tenisista nie zagra w finale turnieju w Dubaju.