Linette przegrała z Fręch w ćwierćfinale w Saint Malo

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2022 18:20
"Polski" ćwierćfinał w tenisowym turnieju w Saint Malo we Francji zakończony wygraną Magdaleny Fręch. Maja Chwalińska zagra w półfinale turnieju w Pradze.
Magdalena Fręch
Magdalena FręchFoto: materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Jak widać rankingi nie grają... i mecz dwóch polskich tenisistek w ćwierćfinale turnieju tenisowego we francuskiej miejscowości Saint Malo zakończył się zwycięstwem tej niżej notowanej, czyli Magdaleny Fręch(88. w rankingu WTA). Pokonała ona w trzech setach 56. na światowej liście rankingowej Magdę Linette 7:5, 6:7 (2-7), 6:2. Mecz trwał 3 godziny bez sześciu minut.

W półfinale rywalką Magdaleny Fręch będzie Rosjanka Anna Blinkowa.

Natomiast w półfinale turnieju w Pradze zagra Maja Chwalińska, która w piątek, w swoim ćwierćfinałowy meczu, pokonała Chilijkę Barbarę Gaticę 7:6 (7-2), 6:1 i w walce o finał grała z Czeszką Miriam Kolodziejovą.

***

Magdalena Fręch i Magda Linette zmierzą się w ćwierćfinale we francuskim Saint Mala, a Maja Chwalińska wystąpi w ćwierćfinale w Pradze.

Hubert Hurkacz na ćwierćfinale zakończył udział w singlowym tenisowym turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie. Za to w deblu w parze z Johnem Isnerem awansował do półfinału.

Bardzo dobry występ naszych reprezentantek w zawodach Pucharu Świata we wspinaczce sportowej na czas. W Seulu Ola Mirosław była pierwsza, a Ola Kałucka trzecia.