Legia wygrała ze Zrinjskim, Raków przegrał ze Sportingiem

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2023 08:05
Trzecie zwycięstwo Legii w fazie grupowej Ligi Konferencji, trzecia przegrana Rakowa w Lidze Europy.
Kibice Legii
Kibice Legii Foto: PAP / Leszek Szymański

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie ze Zrinjskim Mostar 2:0. Gole w tym meczu zdobyli: Rafał Augustyniak w 14. minucie i Josue - w 30. minucie z karnego.
To trzecie zwycięstwo stołecznego klubu w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji. Legioniści po czterech seriach spotkań mają 9 punktów.

Gorzej powidło się Rakowowi Częstochowa, który przegrał na wyjeździe ze Sportingiem Lizbona 1:2. Częstochowianie od 12. minuty grali w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Bogdan Racovitan. Dwie bramki mistrz Polski stracił po karnych. Gola dla Rakowa na 1:2 strzelił w 71. minucie Milan Rundić.
Była to trzecia przegrana Rakowa w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Europy. Piłkarze z Częstochowy do tej pory zdobyli tylko 1 punkt.

Więcej informacji w dźwiękowych wersjach Sportowego Podsumowania Dnia i Porannego Przeglądu Sportowego.

03:20 Sportowe podsumowanie dnia - 9 listopada 2023.mp3 Sportowe podsumowanie dnia - 9 listopada 2023

04:49 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 10 listopad 2023 07_45_32.mp3 Poranny Przegląd Sportowy - 10 listopada 2023

***

Wyjazdowe zwycięstwo reprezentantek Polski w koszykówce z mistrzyniami Europy na inaugurację kwalifikacji Eurobasketu 2025.

Stal Mielec, Arka Gdynia, Jagiellonia Białystok i Widzew Łódź awansowały 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski.

Reprezentantka Polski w taekwondo, medalistka Uniwersjady w Chengdu - Julia Sereda "skradła show" podczas Gali Sportu Akademickiego.