Jako pierwsza czytania książek podjęła się znana aktorka Edyta Jungowska, która zmierzyła się z Pipi Pończoszanką. - To książka mojego dzieciństwa - mówiła aktorka w rozmowie z Eweliną Grygiel. - Myślę, że to piękna literatura, historie, z którymi dzisiejsze dzieci też są w stanie się utożsamić. Takie książki powinny znajdować się w każdym domu, w którym są dzieciaki.
Ale do udziału w naszej akcji zaprosiliśmy także m.in. Izabelę Kunę, Edytę Jungowską, Jacka Poniedziałka, inspektora Mariusza Sokołowskiego, Szczepana Twardocha, Małgorzatę Łukowiak, Jakuba Szamałka, Katarzynę Miller, Miłosza Brzezińskiego, Numer Raza, Łonę, Mariusza Pudzianowskiego i wielu innych. Jednym z gości, który uwielbia czytać i bierze udział w akcji, jest nasz dziennikarz Filip "Rudanacja" Antonowicz.
SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY - CO, KTO, GDZIE, CZYTA >>>
- Wybrałem jedną z książek dla dzieci, bo uważam że im powinno się czytać jak najwięcej - mówi "Rudanacja". - To ma ogromny wpływ na całe ich życie. Mi czytano dużo, gdy byłem chłopcem, i wydaje mi się, że to jedna z przyczyn, dla których dziś spędzam tyle czasu z książką...
Filip "Rudanacja" Antonowicz czyta książki dla dzieciaków podczas akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka"/fot.Radosław Zasadziński
Dowiedz się, co czytają gwiazdy ludzie showbiznesu <<<
Dzięki mobilnej aplikacji Polskie Radio i w specjalnym kanale moje.polskieradio.pl Wy również możecie usłyszeć czytane na żywo książki oraz fragmenty spotkań z autorami i zaproszonymi gośćmi w dowolnym miejscu świata. Ponadto tego dnia warszawskie Pole Mokotowskie zostanie objęte specjalną transmisją radiową, którą będzie można odbierać na częstotliwości 91,5 FM.
Słuchaj relacji na żywo z akcji "Czytasz, słuchasz... Czwórka" <<<
Czytanych książek posłuchacie oczywiście również na żywo, odwiedzając miejsca, w których zorganizujemy strefy czytania. Te wyjątkowe miejsca to Pole Mokotowskie (od 10.00 do12.00 oraz od 16.00 do18.00), MiTo Art. Cafe. Books (od 12.00 do14.00) oraz Dworzec Centralny (Hala Główna, od 14.00 do16.00).
(kd)
Wydarzenie zorganizowane zostało w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.