Gdzie w Polsce żyje się najlepiej?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 10:00
Tematem przewodnim kolejnej audycji "Piątek, piąteczek, piątunio" będą polskie miasta. Porozmawiamy o tym, które z nich są najbardziej atrakcyjne, a z których mieszkańcy masowo wyjeżdżają.
Rynek Główny w Krakowie
Rynek Główny w Krakowie Foto: Lestat (Jan Mehlich)/ CC/ Wikipedia

Które z polskich miast mają najgorszą sławę i dlaczego? Z różnych badań wynika m.in., że jednym z najszybciej wyludniających się polskich miast jest Łódź, a jednym z najbardziej zanieczyszczonych - Wrocław.
Czy obiegowe opinie związane z największymi polskimi metropoliami są prawdziwe, czy też na przestrzeni ostatnich lat sytuacja się zmieniła? Jak oceniają Warszawę, Łódź, Gdańsk czy Kraków turyści, którzy miliony odwiedzają Polskę każdego roku?

Czytaj także: W polskich miastach są wspaniałe nurkowiska <<<

W audycji porozmawiamy także o tym, dlaczego jak grzyby po deszczu w sercach wielkich miast, pośród zabytkowych kamienic, wyrastają nowocze osiedla i czemu brzydkie, kwadratowe bloki dobudowywane są w centrach już przepełnionych dzielnic. W programie czeka na was również materiał o polskich miastach w filmie.
Na cotygodniowe spotkanie w "Piątek, Piąteczek, Piątunio" zaprasza Filip Chajzer. Zaczynamy o 16.00.
ac/kd

Czytaj także

"Odroczona dorosłość" milionów młodych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
Według danych Eurostatu, 2 miliony Polaków w wieku od 15 do 35 lat nie uczy się, ani nie pracuje. Zamiast tego wolą bez końca żyć na garnuszku rodziców. O problemie odwlekania samodzielności młodych ludzi, rozmawialiśmy w Czwórce z socjologiem Krzysztofem Martyniakiem oraz dr Michałem Sitkiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na studiach praca popłaca

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
"Żebranie" u rodziców o każdy grosz, gdy człowiek osiąga pełnoletniość nie należny do przyjemności dla żadnej ze stron takiego "dealu". Dlatego wielu młodych ludzi już na studiach decyduje się na podjęcie pracy. Jakich zajęć najczęściej ima się młodzież?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak promować Polskę za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2014 09:30
Projekty logo, które zdaniem tysięcy osób przypominają sprężynę, wzbudziły ogromne kontrowersje. Dominują głosy wyrażające zdecydowany sprzeciw wobec formy i wykonania. A czym właściwie powinniśmy się chwalić i promować?
rozwiń zwiń