Moda na design, biżuterię, stroje z epoki i technologie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 09:30
W "Dniu Kobiet" porozmawiamy o modzie przez duże M - o targach, o strojach z dawnych lat i trendach internetowych.
Natalia Hatalska, autorka Trendbooka 2016 odwiedzi Dzień Kobiet
Natalia Hatalska, autorka Trendbooka 2016 odwiedzi "Dzień Kobiet"Foto: PAP/Rafał Guz

W pierwszej godzinie audycji powiemy o targach mody Warsaw Fashion Store. Oprócz projektantów ubrań zagoszczą również właściciele marek tworzący biżuterię, akcesoria, naturalne kosmetyki czy designerskie produkty. O tym wydarzeniu opowiedzą fotograf Anna Powierza i Joanna Pachla, prelegent w trakcie targów i założycielka bloga "Wyrwane z kontekstu".

Tuż po godz. 8.00 odwiedzą nas dziewczyny z grupy rekonstrukcyjnej mody dawnej "Bluszcz", Ewa Łukasik i Marta Mirecka. Ich działania obejmują rekonstrukcję strojów cywilnych z okresu I i II wojny światowej, a także dwudziestolecia międzywojennego i lat 50., 60. Prowadzą sekcje militarne, odtwarzają sylwetki sanitariuszek i członkiń służb pomocniczych. W Czwórce opowiedzą o swoim najnowszym projekcie.

Ostatnia godzina audycji to spotkanie z Natalią Hatalską, autorką Trendbooka 2016, w którym znajdziecie m.in. odpowiedzi na pytania, jaki jest stosunek polskich internautów wobec technologii "ulepszających" człowieka, czyli "edytowania genów", czy implantów. 

***

Na "Dzień Kobiet" zapraszamy w piątek (18.03) w godz. 07.00-10.00. Audycję prowadzą i Karina Terzoni i Katarzyna Dydo.

pj/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka kobieta moda
Czytaj także

Życie na ściance, czyli kulisy polskiego "szołbizu"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 14:00
- Polski szołbiznes jest jak piaskownica, grzebiemy się w niej z lubością, ale bez dystansu - uważa Marcin Cejrowski z "Gali.pl". - Nasze gwiazdy chcą świetnie wyglądać i być chwalone. A w tej branży to tak nie działa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Idole z lat 80. Sportowcy do noszenia na rękach

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 13:50
Zagraniczne gwiazdy filmowe dla polskiej młodzieży w latach 80. były dostępne, pod warunkiem, że ktoś miał telewizor. Na szczęście ich miejsce zajęli polscy sportowcy, którzy doskonale czuli się w roli idoli nastolatków.
rozwiń zwiń