Znajomość jednego języka obcego to za mało

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:00
Wraz z początkiem roku akademickiego, rozpoczyna się też kolejny sezon kursów językowych. Chętni mają jeszcze kilka dni, żeby wybrać, jakie obce narzecze chcą bliżej poznać. Zalety znajomości kilku języków obcych możemy długo wymieniać, postanowiliśmy więc doradzić wam, na jaki konkretnie kurs się zapisać.
Audio
  • Jakie języki obce warto znać, żeby znaleźć dobrze płatną pracę? (Czwórka/Mamy to)
Studia
StudiaFoto: Glow Images

Panuje przekonanie, że warto znać przynajmniej dwa języki obce. Tym podstawowym jest oczywiście angielski. - Pracodawcy coraz częściej wymagają jego znajomości w co najmniej komunikatywnym stopniu nawet na niskich stanowiskach. Posługiwanie się językiem angielskim nie jest już dodatkowym atutem. To wręcz obowiązek - Artur Ragan z Work Express. Na rynku pracy bardzo dobrze widziana jest znajomość języka niemieckiego. Na kolejnych miejscach są języki skandynawskie, francuski i wraca do łask hiszpański.
Szanse na wysokie zarobki rosną, gdy potrafimy się swobodnie posługiwać mniej popularnymi językami. Znajomość arabskiego przekłada się na średnią pensję ponad 6 tys. zł, a węgierskiego o tysiąc złotych mniej. - Szczególnie w cenie jest teraz mandaryński, którym włada przeszło miliard osób w Chinach - wyjaśnił Ragan.
PRZECZYTAJ: Nie bój się mówić w obcym języku

Okazuje się, że w przypadku niektórych egzotycznych języków nawet podstawowa ich znajomość wystarczy do tego, żeby w walce o ciekawą pracę mieć przewagę nad konkurentami. Więcej na ten temat w nagraniu audycji "Mamy to".
ac/kul

Czytaj także

Statystyczny Polak coraz bardziej skupiony na sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 14:00
Z badań wynika, że jest mężczyzną, ma rodzinę, pracę, mieszka w mieście, a wolny czas najchętniej spędza przed telewizorem. Kto? Statystyczny Polak - bohater "Nawiedzonych".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak uniknąć problemów prawnych? Sprawdź "Lex bez łez"!

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2014 12:30
Sędziowie napisali dla nastolatków książkę o prawie. Dzięki niej dowiemy się, jak zgodnie z prawem ściągać muzykę z internetu, udostępniać zdjęcia na Facebooku czy uniknąć długów w spadku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Długi sen to podstawa dobrego samopoczucia

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 19:00
Niektórzy potrzebują ośmiu godzin nieprzerwanego snu, by po wstaniu z łóżka czuć się dobrze, innym wystarczą cztery. - Młodzi ludzie niestety sypiają zbyt krótko, starsi starają się spać za długo - diagnozuje Michał Skalski, ekspert z dziedzinie zaburzeń snu i leczenia bezsenności.
rozwiń zwiń