E(x)plory 2016. "O innowacjach i szczęściu w pracy"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 15:00
- Najpierw był konkurs dla młodych naukowców, potem postanowiliśmy poszerzyć przestrzeń badawczą i tak powstał kongres E(x)plory - opowiada Zuzanna Ziajko z Fundacji Nowych Technologii.
Audio
  • E(x)plory 2016. Kongres dla młodych naukowców i nie tylko... (Nawiedzeni/Czwórka)
Uczestnicy kongresu będą rozmawiać m.in. o idei Smart w mieście i zastanowią się, jakie innowacje pozwalają mieszkańcom żyć spokojniej i wygodniej.
Uczestnicy kongresu będą rozmawiać m.in. o idei Smart w mieście i zastanowią się, jakie innowacje pozwalają mieszkańcom żyć spokojniej i wygodniej. Foto: Pixabay/geralt/dom. publiczna

Impreza odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia we Wrocławiu, a jej hasło brzmi "Innowacje w przestrzeni". - Porozmawiamy o nowoczesnym mieście i o tym, jak metropolie zmieniają się pod wpływem nowych technologii - mówi gość Czwórki. - Zajmiemy się także innowacjami z najbliższego otoczenia, czyli tymi biurowymi, które nie tylko ułatwiają pracę, ale też potrafią skonsolidować zespół.

W audycji tłumaczymy także, kto powinien wziąć udział w kongresie i dlaczego nie jest to propozycja także dla ludzi… biznesu. Opowiadamy także o teorii "szczęścia w pracy" i zdradzamy, do kogo należy tytuł "młodego naukowca roku".

***

Tytuł audycji: "Nawiedzeni"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Zuzanna Ziajko (Fundacja Nowych Technologii)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 11.30

kul/mg

Czytaj także

Sztuczna inteligencja. Czy mamy bać się robotów?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2015 17:00
- Odpowiednio wyszkolone maszyny mogą pełnić funkcje przyjaciela, czy pielęgniarki. Nie muszą od razu do nas strzelać - mówi o sztucznej inteligencji dr Krzysztof Mianowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Open source. Oprogramowanie, dzięki któremu działa świat

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 13:09
Open source charakteryzuje otwartość, wolność i przede wszystkim funkcjonalność. Te trzy elementy wynikają z otwartego kodu źródłowego, który każdy użytkownik może analizować i dowolnie edytować.
rozwiń zwiń