Polak w sieci. "Jesteśmy pokoleniem ekranów"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 16:50
- Ilość danych produkowanych przez ludzkość podwaja się co półtora roku - mówi Paweł Wieczorek z SWPS. - Żeby z tego korzystać i nie zwariować należy opanować umiejętność segregowania treści.
Audio
  • Jak umiejętnie segregować treści w internecie? (Się mówi/Czwórka)
Naukowcy ostrzegają, że nadmiar informacji, które w sieci docierają do nas każdego dnia powoduje w mózgu zaburzenia podobne do autyzmu
Naukowcy ostrzegają, że nadmiar informacji, które w sieci docierają do nas każdego dnia powoduje w mózgu zaburzenia podobne do autyzmu Foto: Pixabay/dom. publiczna

- Treści do internetu konstruowane są tak, że najważniejsze wiadomości znajdują się na początku, później przechodzimy do tła, które dla wielu bywa mniej istotne - tłumaczy gość Czwórki i dodaje, że umiejętność przyswajania internetowych treści współczesny człowiek opanował na równi z czytaniem liniowym.

Dr Konrad Iwanicki z UW przyznaje też, że jesteśmy pokoleniem ekranów i że w sieci coraz częściej szukamy materiałów wideo, a nie ze słowa pisanego. Dlatego nie straszne byłyby nam tortury stosowane w starożytnych Chinach…

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: dr Konrad Iwanicki (Instytut Informatyki UW), Paweł Wieczorek (Wydział Kulturoznawstwa SWPS)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/pj

Czytaj także

Koniec ery kabaretów? "Dziś śmiejemy się w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 16:20
- To, co w ramach wieczorów kabaretowych pokazuje telewizja jest proste i niewymagające. Na szczęście na YouTube są rzeczy abstrakcyjne i śmieszne - zapewnia Adam Drzewicki z kanału "Matura to bzdura".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać DJ-em i czy da się z tego wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 17:40
Aleksandra Rudnicka ukończyła szkołę muzyczną I i II stopnia, a potem studia z dyrygentury. Nie pracuje jednak w filharmonii, a w klubie jako DJ. W Czwórce zdradziła tajniki tego zawodu.
rozwiń zwiń