Etyka w biznesie - czy rzeczywiście jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:33
Na co powinni stawiać pracownicy - na umiejętności komunikacyjne, czy specjalistyczną wiedzę i wykształcenie? A szefowie - czy cenią samodzielność i kreatywność, czy punktualność i skrupulatność?
Audio
  • Znaczenie wartości w życiu zawodowym - mówią Michał Nowak i Jakub Gontarek (Się mówi/Czwórka)
  • Co u swoich szefów cenią słuchacze Czwórki i jakimi szefami sami starają się być? (Się mówi/Czwórka)
Młodzi na rynku zawodowym mogą mieć problem z określeniem, jakie wartości są dla nich najcenniejsze w pracy
Młodzi na rynku zawodowym mogą mieć problem z określeniem, jakie wartości są dla nich najcenniejsze w pracyFoto: Glow Images/East News

- Warto zadać sobie pytanie, czy istnieje rozgraniczenie między wartościami, które prezentują w pracy i w życiu osobistym - tłumaczy w Czwórce Michał Nowak z grupy consultingowej Okaeri. Przekonuje, że na wartości, jakimi się kierujemy, pracodawcy zwracają uwagę. - One mają kolosalne znaczenie. Na pierwszym miejscu warto stawiać człowieka - mówi ekspert.

Zaś jak przekonuje Jakub Gontarek Forum Młodych Lewiatana na obu płaszczyznach naszego życia najważniejsze są szczerość i uczciwość wobec siebie i innych. Eksperci tłumaczyli, w których miejscach następują rozbieżności między warościami cennymi z punktu widzenia pracodawców i pracowników, mówili także, skąd bierze się przekonanie, że etyka w biznesie się nie opłaca.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Michał Nowak (dyrektor zarządzający Okaeri), Jakub Gontarek (Forum Młodych Lewiatana)

Data emisji: 16.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/kul

Czytaj także

O co walczą polskie feministki? "Każda o coś innego"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 18:10
- Feministek nie należy "szufladkować". Ich poglądy w ramach jednego ruchu potrafią być nawet sprzeczne - tłumaczyła Agnieszka Sosińska z Feminoteki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi Polacy. Na garnuszku rodziców zamiast do pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 08:30
Polska młodzież późno zaczyna zawodową karierę. Do pracy idziemy średnio 2 lata później niż pozostali mieszkańcy Europy Zachodniej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Role i niedole płci w korporacji. Kobiety są dyskryminowane?

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 16:27
- Dysproporcja między zarobkami kobiet i mężczyzn zwiększa się proporcjonalnie do zajmowanego stanowiska i stażu pracy. Na "niskich" stanowiskach wynagrodzenie jest podobne - tłumaczyła adwokat Eliza Kuna.
rozwiń zwiń