Gubisz rytm? To zmęczenie, depresja czy zwykłe lenistwo?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 11:31
Zdarza się tak, że przez jakiś czas funkcjonujemy dobrze, jesteśmy aktywni - i nagle pojawia się coś, co wybija nas z życiowego rytmu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

To coś, to przede wszystkim odczucie trwałego zmęczenia, z którym nie potrafimy sobie poradzić oraz szereg innych objawów, które obejmują w zasadzie wszystkie funkcje organizmu. Czy to już syndrom przewlekłego zmęczenia czy może zwykłe lenistwo? A może depresja? A może po prostu jesteśmy przepracowani albo niewyspani? Cierpimy z powodu choroby ciała czy duszy? Kto jest na nią najbardziej narażony? O to wszystko zapytamy psychologa i psychoterapeutę Jacka Gierusa z Kliniki Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, współzałożyciela Centrum Psychoterapii i Diagnostyki Psychologicznej w Warszawie.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (10.05) od godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Mózg, nie mięśnie. Czym jest sapioseksualizm?

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:30
- To termin bardziej związany z popkulturą niż nauką, bo naukowcy już od dawna wiedzą, że inteligencja jest bardzo silnym afrodyzjakiem. Zwłaszcza dla kobiet - wyjaśnia psycholog Jarosław Świątek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Od 30 lat przywraca dzieciom dzieciństwo

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2018 10:01
- Wiedziałam, że chcę stworzyć dla tych dzieci dom, dom rodzinny, w którym będę ja jako mama, a oni jako moje dzieci - mówi Danuta Ulidowicz, bohaterka reportażu "Mistrzyni świata". - Chciałam w to włączyć moją rodzinę, by dzieci mialy dziadka, babcię, wujka, ciocię i kuzynów - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy emocje mogą być dla nas nałogiem?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 10:40
- Osoba, która jest uzależniona od emocji wykazuje reakcje nieadekwatne do zaistniałej sytuacji. Reaguje impulsywnie, ponieważ emocje to napięcie, którego chce szybko się pozbyć. Najczęściej robi to wyładowując je na innej osobie - mówiła Lidia Krotoszyńska, psycholog i psychoterapeutka.
rozwiń zwiń