Babcia, pamięć i życie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 14:42
Niezapominajka z książki Agnieszki Świętek jest ulubionym kwiatem babci i wnuczki, a zarazem symbolem postępującej choroby Alzheimera (lub po prostu starości), która powoli zabiera pamięć głównej bohaterce.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ De Visu

To także pretekst do refleksji i rozmowy o upływającym czasie, roli babci czy dziadka oraz ich miejscu w życiu wnuków i rodziny. O tym, by nie robić ze starości i choroby tematu tabu, bo przemijanie jest nieodzowną częścią życia oraz, że warto o nim rozmawiać również z najmłodszymi.

O przyjaźni międzypokoleniowej i o tym, że starość może wiązać się z utratą pamięci, a czasem z innymi zmianami, co pozwala spojrzeć na babcię czy dziadka z innej perspektywy, porozmawiamy z autorką "Niezapominajki" Agnieszką Świętek i Marią Adamiec z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", koordynatorką konkursu "Seniorzy w akcji" i tutorką projektów międzypokoleniowych – audycja nagrana.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w środę (31.10) od godz. 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka starość
Czytaj także

"Zrozumieć starość". Bo jesień życia nie musi być smutna

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2018 15:06
"Zrozumieć Starość" to niezwykła akcja społeczna, która ma pomóc w zrozumieniu starości, ograniczeń i chorób związanych z wiekiem. To także niezwykła szansa dla młodych ludzi, aby zbliżyć się do swoich dziadków, rodziców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Seniorzy-motylki i ci, obudowani murem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2018 08:00
- Gdy zaczęłam zajmować się tematyką senioralną wydawało mi się, że każdy senior jest taki jak moja babcia - mówi Małgorzata Kospin, autorka książek o tematyce senioralnej. - Po czasie zobaczyłam, że mają różne humory, różne temperamenty, różne historie życia, są różni tak jak ludzie w każdym wieku - dodaje. 
rozwiń zwiń