"Rozwój osobisty to nasza tendencja naturalna"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 10:00
Czym tak naprawdę jest rozwój osobisty? Czy warto korzystać z rad coachów i doradców? Na co uważać, żeby nie dać się naciągnąć manipulatorom?
Audio
  • Katarzyna Kaźmierczak, trener, coach i konsultant HR opowiada czym jest rozwój osobisty (Strefa prywatna/Czwórka)
O jasnych i ciemnych stronach coachingu rozmawiamy w Czwórce
O jasnych i ciemnych stronach coachingu rozmawiamy w CzwórceFoto: pixabay.com/thumprchgo/domena publiczna

Czasy, w których żyjemy są wymagające. Pierwsze wyzwania dopadają nas już w szkole, potem, matura, studia, praca. Wielu wciąż zależy by być najlepszymi, żeby iść przez życie bez porażek. Czy rozwój osobisty może w tym pomóc?

- Jest wiele definicji mówiących czym jest rozwój osobisty. Ja chętnie wychodzę od samego słowa "rozwój" - mówi Katarzyna Kaźmierczak, coach. - Jest to proces, składający się z różnych działań, które podejmujemy, żeby poprawić jakość naszego życia. To doskonalenie się - dodaje. 

para miłość serce ręce 1200x660.jpg
Gdy miłość staje się nałogiem. Jak się z niej wyleczyć?

Wiele osób chce być lepszymi, chcą poznać techniki, narzędzia, wiedzę, by porażek w ich życiach było jak najmniej. - Rozwój osobisty to droga na szczyt, wspinanie się po stromej górze - tak widzę profesjonalny rozwój osobisty - przyznaje gość Kamili Dębczak. - Nie zawsze jest miło i przyjemnie, czasem trzeba wykonać ciężka pracę - dodaje.

Czy każdy z nas ma w sobie naturalną chęć do bycia lepszym? Czy robimy coś dla siebie, czy raczej dla aprobaty społecznej? Czym jest klątwa perfekcjonizmu i jak z nią zawalczyć? Jakie są pułapki rozwoju osobistego? Kim jest rozwojowy ćpun? I jak rozwój osobisty wpływa na Pana Kulkę? O tym m.in. w rozmowie z audycji "Strefa Prywatna". 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Kamila Dębczak

Gość: Katarzyna Kaźmierczak (trener, coach, konsultant HR)

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 20.08

pj/kul

Czytaj także

Nerwica natręctw. Nawyki, które psują życie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 09:50
- Adaś Miauczyński, czy detektyw Monk - w filmach ich zaburzenia mogły wydawać się zabawne. W prawdziwym życiu ta choroba oznacza dla pacjentów cierpienie - mówiła psycholog Anna Tulczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rutyna - nudzi czy wprowadza porządek?

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 15:20
Arystoteles mówił, że to właśnie ona sprawia, że stajemy się coraz lepsi i doskonalsi. - Powtarzalność jest przyjemna, a rutyna pozwala skubić się na "tu i teraz". Nie trzeba skakać na bungee, żeby być szczęśliwym - mówi dr Rafał Albiński. 
rozwiń zwiń