"Spójrz na siebie" - kampania ciałopozytywna

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 23:15
Jak wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, z maja 2020 roku, co druga 15 latka i co trzeci 15 latek w naszym kraju nienawidzi własnego ciała. Kampania "Spójrz na siebie" poprzez cykl warsztatów, prelekcji oraz konsultacji psychologicznych ma dokonać realnej zmiany w myśleniu nastolatków.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Nina Buday

wrażliwość empatia pocieszanie para kobieta męźczyzna shutter 1200  fizkes.jpg
Wysoka wrażliwość. Jak sobie z nią radzić?

"Spójrz na siebie" to kampania ciałopozytywna, angażująca młodzież. W czwartkowy wieczór porozmawiamy z edukatorką Natalią Królak, która opowie o akcji i zdradzi z jakimi problemami zmierzyli się jej organizatorzy. Gośćmi audycji będą również młodzi ludzie, którzy doświadczyli bodyshamingu, dowiemy się jak dzisiaj sobie z nimi radzą. 


Sprawdź także:

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (20.05) o godzinie 20.05 zaprasza Weronika Puszkar

aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka psychologia
Czytaj także

Emocje w pracy. Jak poruszać się po "polu minowym"?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2021 11:50
Dziś oczekiwania wobec pracowników bywają wyśrubowane. Mamy być przyjaźni, ale z dystansem, profesjonalni, ale nie sztywni. Czy można to jakoś pogodzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po co nam sztuka? "Aranżuje życie wewnętrze człowieka"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 11:30
Uspokaja, koi zmysły, kształtuje gust, poczucie estetyki, a także wpływa na jakość naszego życia. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób widzi dla sztuki miejsce w swojej przestrzeni domowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stresoodporność. Czy można się tego nauczyć?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2021 20:30
Według raportu "Stresodporni" przeprowadzonego w ubiegłym roku blisko 80 proc. ankietowanych informowało, że doświadcza ataków paniki, które trudno im opanować. 7 na 10 badanych odczuwało więcej stresu niż przed pandemią. Blisko 40 proc. ankietowanych można zaliczyć do grupy, która charakteryzuje się słabszą kondycją psychiczną.
rozwiń zwiń