Jak rozpoznać wartościową książkę psychologiczną?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 12:22
Eksperci Bogdan Białek i dr Dorota Krzemionka z magazynu "Charaktery" radzili, że przy wyborze dobrej literatury psychologicznej warto kierować się rekomendacjami pochodzącymi ze sprawdzonych źródeł.
Audio
  • Bogdan Białek i dr Dorota Krzemionka o współczesnej książce psychologicznej (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Li White

sputnik 2017 1200.jpg
Festiwal Sputnik nad Polską. Sprawdź, co będzie się działo

- Należy sprawdzać, kto rekomenduje daną książkę naukową i czy źródło, z którego pochodzi rekomendacja jest godne zaufania. Warto zadać sobie trud, żeby sprawdzić, kim jest autor i jaki ma dorobek naukowy w dziedzinie, o której w książce pisze - mówił Bogdan Białek.

Dr Dorota Krzemionka dodała, że warto zaglądać do bibliografii, na którą powołuje się autor, ponieważ bardzo często jest źródłem wiedzy na temat wartościowych pozycji, które mogą nas zainteresować.

W audycji rozmawialiśmy także o tym, czym jest "pop-psychologia" i jak rozpoznać wartościową książkę psychologiczną. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Redakcja magazynu "Charaktery" już po raz dziewiąty przyznała Nagrody Teofrasta dla autorów najlepszych polskich książek psychologicznych. Nominacje w kategorii psychologiczna książka naukowa uzyskało dziesięć tytułów, a w kategorii książka popularnonaukowa jedenaście.

***


Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Bogdan Białek, redaktor naczelny magazynu "Charaktery", dr Dorota Krzemionka, redaktor naukowa i zastępca redaktora naczelnego magazynu "Charaktery" (w studiu PR Kielce)

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anhedonia. Jak żyć, gdy nic nas nie cieszy?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:22
Anhedonia przejawia się utratą zdolności odczuwania przyjemności, zarówno zmysłowej, jak i intelektualnej, czy duchowej. - W tej chorobie najbardziej dotkliwe są momenty, w których widzimy jak inni potrafią cieszyć się życiem - mówiła psychoterapeutka Aleksandra Brzezińska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Miller: zaakceptuj samego siebie, złap za szczotkę i tańcz!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:26
Jak radziła w Czwórce psychoterapeutka Katarzyna Miller, warto zapomnie na chwilę o codziennych obowiązkach, zastanowić się, co w tej chwili sprawiłoby nam przyjemność i po prostu to zrobić.
rozwiń zwiń