Czytaj także
Iris Apfel. "Uwielbiam być ubrana jak... własna kanapa"
Wzorce kobiecości i męskości nie są już takie oczywiste jak kiedyś i jest to zjawisko obecne w modzie od już od kilku sezonów. - Ponad 1,5 miliona osób na świecie nie utożsamia się z żadną z płci. Do tego dochodzą influencerzy i celebryci, którzy przekraczają kolejne granice, łamią tabu - dodaje Krajewska i opowiada o tym, czym w 2017 roku swoich followersów zaskoczył na Instagramie Jaden Smith.
Z tym, że zanika sztywny podział na modę damską i męską, zgadza się także redaktor "Esquire Polska". - Progresywne domy mody coraz częściej robią wspólne pokazy kolekcji dla pań i dla panów i te ubrania niewiele się od siebie różnią - zauważa Michał Zaczyński.
Grażyna Hase. Od "kozak looku" do ikony mody
- Kiedyś moda, która przekraczała granice płciowości, była zarezerwowana dla wąskiego kręgu - artystów, dziwaków, kolorowych ptaków - wymienia dziennikarka Helena Łygas. - Dziś ten trend odważnie wchodzi do mainsteramu i jest dostępny dla wszystkich - przekonuje.
Jaką płeć mają skarpetki, szalik i dżinsy? Czego jeszcze wyznacznikiem jest moda i w jaki sposób nas określa? O tym m.in. w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Czat Czwórki
Prowadzi: Piotr Firan
Goście: Ewa Krajewska (Fashion Project), Helena Łygas (dziennikarka Wp.pl), Michał Zaczyński (redaktor "Esquire Polska")
Materiał przygotował: Robert Malinowski
Data emisji: 13.09.2018
Godzina emisji: 15.08
kul/pj