Mamo, tato, idę na kulturoznawstwo!
Czy od takiej decyzji można się odwołać? - Na uniwersytetach w naszym kraju funkcjonują Uczelniane Komisje Rekrutacyjne. To one decydują, czyje nazwiska pojawią się na listach. W przypadku negatywnego wyniku mamy możliwość odwołać się od decyzji komisji. Będziemy musieli jednak wykazać, że w czasie rekrutacji i procesu przyjmowania studentów na studia doszło do popełnienia błędu - mówił Karol Brunejko z Akademickiej Poradni Prawnej przy Uniwersytecie Warszawskim.
- W uzasadnieniu możemy wspomnieć o okolicznościach zdrowotnych, naukowych, czy doświadczeniach osobistych, jednak w tych wypadkach odwołanie od decyzji musiałoby mieć bardzo mocne argumenty świadczące na korzyć kandydata - wyjaśniał ekspert.
Dlaczego warto zaczekać z odwołaniem od decyzji komisji? Czym jest tzw. "lista rezerwowa" i jakie są szanse, że uda nam się uzyskać miejsce na studiach, kiedy na nią trafimy? Czy warto wybrać się na studia płatne, kiedy na lista kandydatów w trybie dziennym została zapełniona? Gość audycji odpowiadał także na pytania z dziedziny prawa rodzinnego. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
***
Tytuł audycji: Dajesz radę
Prowadzi: Justyna Majchrzak
Gość: Karol Brunejko (Akademicka Poradnia Prawna przy Uniwersytecie Warszawskim)
Data emisji: 5.06.2018
Godzina emisji: 14.07
ac