Przemoc seksualna. "Nie udawaj, że nie słyszysz"

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 14:50
Wyzywanie, ubliżanie, potrącanie i niemoralne propozycje - takie reakcje wywołuje na ulicy kobieta w krótkiej sukience. - To seksizm nasz codzienny - przekonują bohaterki reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej.
Audio
  • Reportaż "Nie udawaj, że nie słyszysz" Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej (Reportaż/Czwórka)
Organizatorzy Marszu Nieprzyzwolenia chcą zbudować szeroki sojusz, by zatrzymać przemoc, obalić seksistowskie mity i postulować zmiany w prawie, mediach, instytucjach publicznych
Organizatorzy Marszu Nieprzyzwolenia chcą zbudować szeroki sojusz, by zatrzymać przemoc, obalić seksistowskie mity i postulować zmiany w prawie, mediach, instytucjach publicznychFoto: Pixabay/geralt/dom. publiczna

10 października w Warszawie odbędzie się Marsz Nieprzyzwolenia "Moc kontra przemoc". - Wyruszymy po zmroku i chcemy zwrócić uwagę na skalę przemocy seksualnej, która jest obecna w relacjach intymnych i zawodowych, w kulturze oraz w przestrzeni publicznej - mówi współorganizatorka marszu. - Ani długość spódnicy, ani głębokość dekoltu nie może mieć wpływu na poczucie bezpieczeństwa.

Autorka reportażu rozmawia także z mieszkankami stolicy, które wyjaśniają, na czym polega molestowanie bez dotyku i w jaki sposób sobie z nim radzą.

***

Tytuł reportażu: "Nie udawaj, że nie słyszysz"

Autorka reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska

Data emisji: 5.10.2015

Godzina emisji: 11.00

Reportaż przygotowany przez Studio Dokumentu i Reportażu Polskiego Radia

kul/mg

Czytaj także

18-letnia Polka pracuje nad lekiem na raka

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 12:00
Joanna Jurek dokonała odkrycia, które może pomóc w walce z rakiem trzustki. Nastolatka z Piotrkowa Trybunalskiego laureatką wielu konkursów dla młodych naukowców.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bohaterstwo młodych. "Potrafią ratować życie"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2015 11:00
- Młodzi ludzie są odważni w grupie i po narkotykach - twierdzą policjanci. - Choć oczywiście są wyjątki. Reporterka Olga Mickiewicz wyruszyła w poszukiwaniu tych, którzy są prawdziwymi bohaterami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wilamowice. Ocalić miasteczko od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 16:42
Wilamowice, niewielkie miasteczko w województwie śląskim, to jedyne miejsce w Polsce, które ma swój własny język oraz nietypowe bogactwo kulturalne.
rozwiń zwiń