Cisza - najlepszy sposób na "zainfekowane myśli"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 13:20
- Cisza i samotność ładują akumulatory. Pozwalają napełnić się czymś głębszym, co potem możemy przekazać innym - przekonuje o. Roman Groszewski, jezuita i duszpasterz akademicki. 
Audio
  • Czego dowiemy się o sobie, odcinając się od głośnego świata? (Cichosza/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Max4ePhoto/Shutterstock.com

Czytaj także
michał czernecki pap 1200.jpg
Michał Czernecki: z miliona dróg wybrałem najlepszą dla siebie

Szybciej, lepiej, "na już", a nawet "na wczoraj" - tak wygląda nasze codzienne życie. Nie potrafimy się zatrzymać, szkoda nam czasu na refleksję. - Jesteśmy mocno przebodźcowani, zewsząd docierają do nas impulsy, zalewają informacje. To wszystko infekuje nasze myślenie, dlatego potrzebujemy detoksu - mówi gość Czwórki.

Bartek Krakowiak miał okazję pobyć sam, kiedy ruszył w drogę do Medjugorie. - Przez 57 dni poczułem, co to znaczy osamotnienie. Ale też namacalnie wręcz poczułem obecność Boga - wspomina autor książki "Z buta do Maryi". - Z drugiej zaś strony ta podróż była dla mnie lekcją komunikacji z drugim człowiekiem - tłumaczy.

Czytaj także
karuzela wesołe miasteczko radość 1200.jpg
Detoks emocjonalny - przywraca życiu smak

Jaką rolę w naszym życiu odgrywa cisza? Czy umiemy ją przeżywać? Jak w zabieganym świecie pobyć ze sobą samym i czy Wielkanoce może być w tym pomocna? Jak to zrobić? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Nazwa audycji: "Cichosza"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: o. Roman Groszewski (duszpasterz akademicki, jezuita), Bartek Krakowiak (autor książki "Z buta do Maryi")

Data emisji: 19.04.2019

Godzina emisji: 19.05

kul/pj

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Terapia uzależnień. Jakie prawa przysługują pacjentowi?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 14:00
- Jeśli ktoś jest chory, idzie do lekarza i ma konkretne oczekiwania, chce, żeby mu pomóc. Kiedy zaś osoba uzależniona zgłasza się na terapię, to często ma się dostosować do oczekiwań terapeuty, który przecież wie lepiej - opowiada terapeuta z Stowarzyszenia Terapii Uzależnień.
rozwiń zwiń