CB radio ciągle w cenie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 07:34
Wydawało się, że szczyt popularności CB radia, czyli pasma obywatelskiego, przypadł na lata 90. i z czasem będzie on odchodził od lamusa. Nic bardziej mylnego!
Nadajnik CB radio
Nadajnik CB radioFoto: Benjamin Heinecke / Wikipedia / CC

Bez CB nie wyobraża sobie pracy wielu zawodowych kierowców, przemierzających trasy całej Europy. Przez lata, żeby legalnie móc posługiwać się tym urządzeniem w Polsce, wymagana była masa różnych zezwoleń. Obecnie jednak, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 2007 roku, nadawanie na terenie Polski w zakresie częstotliwości 26,960-27,410 MHz nie wymaga uzyskania pozwolenia. Nie ma także obowiązku, w wypadku kontroli drogowej, okazywania świadectwa homologacji CB.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kampania o "dobrych fotoradarach" za 4 mln zł

We wtorek 12 sierpnia w "Czwartym Wymiarze" doradzimy wam, jak wybrać najlepsze CB radio. Podpowiemy, czym kierować się przy wyborze urządzenia, z jakim wydatkiem należy się liczyć i komu taki sprzęt naprawdę się przyda.

Na "Czwarty Wymiar" zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

ac

Czytaj także

Gadżeciarskie samochody na targach w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 18:00
- Ta impreza co roku zaskakuje pozytywnie. Tam zawsze się coś dzieje – zachwala w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3". - Jeśli zaś chodzi o design i wygląd samochodów, w tym roku projektanci poszaleli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renault FT-17 - kultowy... czołg

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:30
Na frontach I wojny światowej czołgi pojawiły się dość późno i w śladowej ilości. Francuski Renault FT-17 do regularnej produkcji trafił w 1917 roku. Przez lata służył między innymi w polskiej armii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak wybrać właściwą nawigację GPS?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 19:28
Wydawać by się mogło, że współcześnie wakacyjna podróż autem to sama przyjemność. Ilość dostępnych na rynku systemów nawigacji samochodowej GPS, może przyprawić o ból głowy. Szkopuł w tym, że często ta ilość nie idzie w parze z jakością.
rozwiń zwiń