Każdy ma swoją Bridget Jones - seniorzy też

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 13:19
- Holendrzy pokochali powieść o Hendriku Groenie - mówi Małgorzata Krakowska, dziennikarka. - Na starość człowiek powraca do swoich dawnych nawyków i dla mnie ta powieść jest przewodnikiem po mentalności Holandii - dodaje.
Audio
  • Małgorzata Krakowska, dziennikarka, prawniczka opowiada o Holendrach i książce "Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4" (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragm. okładki książki Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 14
Fragm. okładki książki "Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4"Foto: wyd. Albatros

Książka "Małe eksperymenty ze szczęściem. Sekretny dziennik Hendrika Groena, lat 83 i 1/4" w Holandii stała się wydawniczym hitem. Opowiada o życiu mieszkańca domu starców w Amsterdamie, który ożywia jego mieszkańców organizując Klub Jeszcze Żywych Staruszków i cieszy się życiem.

- Ta powieść to skarbnica holenderskiego humoru, bezpośredniego, a nawet obcesowego - wyjaśnia gość Czwórki. - Autor pokazuje starość w innych barwach, ale jest też pewne przesłanie, które możemy wyczytać między wierszami - dodaje.

Prawa do wydania tej publikacji zakupiło już 30 krajów. Ostatnio poznaliśmy też autora książki, który wcale nie jest dziarskim staruszkiem. W audycji zastanawialiśmy się, o czym naprawdę jest ta książka i czy za jej sprawą starość stanie się modna?

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Małgorzata Krakowska (dziennikarka, prawniczka z zawodu)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 10.00

pj/kd

Czytaj także

Seniorzy i młodzież z ośrodka na jednej scenie

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 15:50
W spektaklu "Poczekalnia, czyli gry na czas" nastolatki i emeryci stanęli ramię w ramię, a producent hip-hopowy Proceente stworzył do przedstawienia muzykę. - Zajmujemy się dramą i teatrem zaangażowanym społecznie - mówi Aldona Żejmo-Kudelska z DramaWay.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń