Największa wystawa zagrożonych gatunków na Stadionie Narodowym w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 13:06
Wielkie koty, lemury, płazy... Do 16 listopada można oglądać wystawę pt. "National Geographic Photo Ark" poświęconą ginącym gatunkom zwierząt. 
Audio
  • Łukasz Kłuskiewicz i Iwona El Tanbouli-Jabłonska z National Geographic o największej wystawie ginących gatunków (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie promujące wystawę National Geographic Photo Ark
Zdjęcie promujące wystawę "National Geographic Photo Ark"Foto: Joel Sartore/materiały prasowe National Geographic Photo Ark/natgeophotoark.org

zofia stryjeńska 1200 pap.jpg

Zofia Stryjeńska. "Ukąszona miłością do sztuki"

Dziesięć lat temu autor zdjęć rozpoczął projekt dokumentujący ginące gatunki zwierząt na świecie. Do tej pory odwiedził czterdzieści krajów, docelowo zaplanował sfotografowanie dwunastu tysięcy gatunków. - Celem wystawy jest przypomnienie ludziom, że zwierzęta, o których często myśli się, że zawsze były i będą niedługo mogą zniknąć z planety ziemi - wyjaśniał na antenie Czwórki Łukasz Kłuskiewicz z National Geographic.

- Jest to wystawa, która prezentuje pewną ideę. Tę ideę National Geographic i Joel Sartore realizują wspólnie od 12 lat. Fotograf postanowił skupić się na gatunkach zagrożonych wyginięciem. Wystawa liczy 7 tysięcy zdjęć. W Polsce pokazanych jest 50, które zostały wybrane na zasadzie selekcji - opowiadał gość.

Łukasz Kłuskiewicz Jest to największa na świecie wystawa ukazująca gatunki zagrożone wyginięciem. Łącznie to 7 tysięcy zdjęć

Kim jest Joel Sartore - autor zdjęć, które prezentowane są na wystawie? Dlaczego na świecie jest coraz więcej ginących gatunków i co możemy zrobić, żeby zapobiec ich wymieraniu - tego dowiemy się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Łukasz Kłuskiewicz i Iwona El Tanbouli-Jabłonska z National Geographic

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 11.07

ac/kd

Czytaj także

Rybitwa, kur diabeł... Co żyje nad Bałtykiem?

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2017 16:32
- W projekcie "Balticarium" chcę pokazać bałtycką faunę w sposób sympatyczny i wesoły. Tak, aby odwiedzający wystawę dzieci i dorośli polubili i chcieli chronić morskie zwierzęta - mówi Natalia Uryniuk, artystka multimedialna, graficzka i malarka.     
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Światłoczuli" - wystawa Weroniki Kosińskiej

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:31
Wystawa artystki przedstawia dziewięciu artystów w niezwykłych odsłonach. Motywem przewodnim wystawy jest światło dzienne - kapryśne, skrywające w sobie wszystkie żywioły i potrafiące wywołać postać na bardzo wiele sposobów. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wystawa "historii poznanych przy kipiących garnkach"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 15:30
- Zbadaliśmy związki między tożsamością i kuchnią. Na naszej wystawie można było przekonać się, jak smakuje "skubaniec" i "ostre pierogi" - opowiadają twórcy projektu "Tu się nie mówi, tutaj się godo".  
rozwiń zwiń