Niepełnosprawność w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 12:45
Ukazała się pierwsza w Polsce książka przybliżająca zarówno światowe studia nad niepełnosprawnością w kulturze, jak i polski kontekst badań w tym zakresie. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/freedom studio

Odzyskiwanie obecności. Niepełnosprawność w teatrze i performansie, wydane przez Teatr 21, to publikacja przełomowa. Jak wygląda ich praca osób niepełnosprawnych na deskach teatralnych i w instytucjach kultury? O tym porozmawiamy w najbliższej audycji "Stacja kultura".

W drugiej części audycji opowiemy o spektaklu "Klancyk feat. Jan Młynarski" oraz "Skłodowska. Radium Girl" o historii polskiej noblistki Marii Skłodowskiej-Curie. Nie zabraknie też zapowiedzi najciekawszych wystaw.

***

Na audycję z cyklu "Stacja Kultura" w czwartek (25.01) od godz. 10.00 zaprasza Michał Piwowarek.

ac/kd

Czytaj także

Festiwal Opera Rara. "Dzieło musi być komunikatywne"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 14:50
- Marzy mi się, żeby wzorem Berniniego przepędzić przez scenę sto koni, a dekoracje w trakcie jednego spektaklu zmieniać kilkanaście razy. Ale wydaje mi się, że te czasy już nie wrócą i że teraz inscenizując opery należy korzystać z narzędzi właściwych dla naszych czasów - przekonuje Paweł Szczepanik, współorganizator festiwalu Opera Rara.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spektakl "Miny polskie". "Polacy w ogóle się nie zmieniają"

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2018 12:00
- Najbardziej interesujące w tej produkcji jest to, że my, naród, Polacy, nic się nie zmieniamy. Mija 100, 200, 300 lat, a my jesteśmy wciąż tacy sami - mówi Maksymilian Rogacki o spektaklu "Miny polskie". Aktor gra w nim rolę Wyspiańskiego.
rozwiń zwiń