Coś, co w niektórych miastach było jednorazową atrakcją, w naszym przypadku zamieniło się w festiwal z tradycjami Marcin Dumieński
W ramach festiwalu zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt wyselekcjonowanych tytułów: filmów fabularnych, dokumentalnych, animacji i wideo-art'u. Jury nagrodzi najlepsze filmy w 7 konkursowych kategoriach. - Kina letnie zmieniają formułę i jest ich coraz więcej. Niemal w każdej z dzielnic Warszawy odbywa się taka impreza - mówił Marcin Dumieński z Fundacji Rozwoju Kinematografii.
- Stwierdziliśmy, że należy skorzystać z pasji Polaków do oglądania filmów w plenerze. Ta odsłona jest szczególna, bo z naszym festiwalem odwiedzamy sześć miast, a w samej Warszawie osiem instytucji kultury - zapowiadał współorganizator.
A jest w czym wybierać. W ramach imprezy zaprezentowanych zostanie 350 międzynarodowych projekcji, których forma, lub treść związana jest ze sztuką. W ubiegłych latach były to takie tytuły, jak m.in.: "Wyjście przez sklep z pamiątkami", "Pina", "Cinema Paradiso", "Wielkie piękno" czy "Szukając Vivian Maier".
Festiwal rozpoczął się 5 lipca i potrwa do 7 września. Odbędzie się w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu. O tym, jakie jeszcze filmy będziemy mogli zobaczyć w ramach festiwalu rozmawialiśmy w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Goście: Marcin Dumieński (Fundacja Rozwoju Kinematografii)
Data emisji: 23.07.2019
Godzina emisji: 10.15
ac