Można nie kochać, można nie nienawidzić, ale trudno się nie bać!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2019 13:40
- Strach łączy wszystkie żywe organizmy na naszej planecie. Nie każdy czuje miłość, nienawiść. Każdy się boi - mówi Piotr Maciukiewicz, organizator konwentu fanów horrorów Horrorcon. - To płaszczyzna, na której wszyscy możemy się porozumieć - dodaje. 
Audio
  • Piotr Maciukiewicz zaprasza na Horrorcon w Warszawie (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/Unsplash

Horrorcon to wydarzenie dla tych, którzy uwielbiają kino grozy i taką literaturę. Ma być okazją do spotkania entuzjastów i twórców gatunku, platformą wymiany myśli i umiejętności, miejscem dyskusji o "polskim horrorze". 

- Ostatnio obejrzałem dwa dobre horrory: kanadyjski "The Witch" i "Ghostland" - zdradza Piotr Maciukiewicz. - W "The Witch" gra las, natura, jej mrok, film jest powolny i straszny. Dziś horror cofa się do takich rozwiązań, jak w tym obrazie - buduje napięcie, atmosferę - dodaje. - Brutalnością dziś wciąż jednak można przestraszyć, czego dowodem jest "Ghostland". 

Gość Kasi Dydo przyznaje, że polskie horrory to wciąż ciężki i przykry temat. Nie możemy pochwalić się dobrymi filmami w tym gatunku. - Myślę, że nie ma u nas takiej lekkości tworzenia filmów - tworzenia ich dla samej zabawy - podkreśla.  

Horrorcon ma być okazją też do dyskusji o przyszłości tego gatunku filmów w Polsce. Obok poważnych wykładów o strachu czy kinie zombie, nie zabraknie też zabawy, o którą zadba Stołeczny Interaktywny Dom Strachów. A jakie filmy zobaczymy w sobotę 21 września na Horrorconie? Jak mogą działać filmy z podgatunku Rape and revenge (Gwałt i zemsta)? I czym są Potwory ery atomowej? O tym m.in. w nagraniu audycji. 

Czwórka jest patronem medialnym imprezy >>>

Horrorcon '19 Horrorcon '19 mat.pras. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Piotr Maciukiewicz (organizator imprezy)

Data emisji: 19.09.2019

Godzina emisji: 10.14

pj/kd

Czytaj także

"Warszawa Warsaw". Przewodnik po miejscach niezwykłych

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 13:59
- Czuję, że warszawiacy mają silny lokalny patriotyzm. Ciągle chcemy tu być, a nasze miasto wciąż nas cieszy. Jest wiele nowych inicjatyw, Warszawa wciąż żyje i się rozwija, jest tu wiele do odkrycia - mówiła Agnieszka Kowalska, współautorka przewodnika "Warszawa Warsaw".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zazdrość, zdrada, nielegalne związki. Życie pisarzy na przełomie wieków

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2019 18:30
Przełom XIX i XX wieku i Oni - niezwykli literaci: Prus, Sienkiewicz, Żeromski, Asnyk, Konopnicka, Orzeszkowa, Zapolska, Leśmian. Chciałoby się zapytać - co robili, kiedy nie pisali?
rozwiń zwiń