Literacki plebiscyt. Głosuj na Książkę Roku 2016

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 14:50
230 książek z 79 wydawnictw w 12 różnych kategoriach - taki wybór mają czytelnicy, biorący udział w plebiscycie portalu "Lubimy Czytać" na najlepszą książkę ubiegłego roku. W Czwórce rozmawialiśmy o nim z Justyną Olszyną-Wasiak i Mateuszem Tobiczykiem.  
Audio
  • Plebiscyt na Książkę 2016 Roku. Jak i do kiedy można głosować? (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: ImageFlow/Shutterstock.com

- Do tej pory otrzymaliśmy już ponad 100 tysięcy głosów. To robi wrażenie, szczególnie na rynku czytelniczym, który ostatnio nie rozwija się szybko. Liczba ta pokazuje prawdziwe zaangażowanie czytelników - mówił w Czwórce Mateusz Tobiczyk. - Ten plebiscyt jest przede wszystkim dla nich i dla naszych użytkowników - tłumaczyła Justyna Olszyna-Wasiak.

Posłuchat także:
książka czytanie 1200x660.jpg
E-booki vs druk. Czeka nas czytelnicza rewolucja?

Zasada głosowania jest bardzo prosta, a rozmówcy Michała Piwowarka wyjaśniali, jak w plebiscycie wziąć udział. Mówili też, na jakiej zasadzie książki były do niego nominowane. - Nad nominacjami pracowaliśmy w redakcji portalu "Lubimy Czytać", braliśmy pod uwagę wszystkie książki wydane w 2016 roku, opinie naszych użytkowników oraz zestawienia rynkowe i otrzymane nagrody - opowiadali Czwórkowi goście.

Słuchając nagrania audycji dowiecie się też, dlaczego w tegorocznym plebiscycie uwzględniono dwie nowe kategorie związane z literaturą dla dzieci i młodzieży, czemu jest on ważny dla wydawców, do kiedy można na książki głosować oraz kiedy poznamy zwycięzcę.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Mateusz Tobiczyk i Justyna Olszyna-Wasiak (lubimyczytac.pl)

Data emisji: 22.02.2017

Godzina emisji: 10.11

jsz/kd

Czytaj także

Pułapka nowoczesności. Dokąd zmierza dziennikarstwo?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 13:15
- Dzisiaj chodzi przede wszystkim o to, żeby dobrze "jadło", żeby było szybko - mówił gość "Stacji Kultura" Michał Olszewski, pisarz i publicysta. Jakie przesłanie niesie jego nowa powieść "#Upał"?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski: fizyk też może być poetą

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2017 15:32
- Reprezentuję nauki ścisłe, które z literaturą pozornie nie mają wiele wpólnego. To jednak nieprawda. Ludzie myślący logicznie też są romantykami - przekonywał w Czwórce pisarz, z którym Michał Piwowarek rozmawiał o najnowszym tomie opowiadań "Eksplozje".  
rozwiń zwiń