Dlaczego zapomnieliśmy o kobietach w naszej historii?
- Mam wrażenie, że w jego rzeźbiarskiej twórczości możemy odkryć pewną "naukowość" - recenzowała. - Pracuje w kamieniu, kevlarze i szkle. Materiały, wybiera świadomie, bo doskonale podkreślają jego kompozycję, a ta jest zupełnie abstrakcyjna, zachwycająca wizualnie - mówiła.
Zapowiedź wystawy Anthony'ego Cragga w galerii Instanbul Modern:
Wieżowce z piasku i urbanistyczna rewolucja Nowego Jorku. Zaglądamy do galerii na świecie
W Madrycie możemy oglądać prace malarki, kostiumografki, scenografki i rzeźbiarki Dorothei Tanning. - Ta wystawa to pierwsza retrospektywa jej prac. Przedstawiamy widzom jej ideę miękkich rzeźb, pokazujemy indywidualne podejście do surrealizmu, który wykorzystywała, by zilustrować kobiecą perspektywę patrzenia na ciało - mówił kurator wystawy.
W audycji rozmawialiśmy także o sztuce prerafaelitów - grupy XIX-wiecznych artystów-buntowników, która w swoich pracach postanowiła zwrócić się ku renesansowemu przedstawieniu piękna w sztuce, a także o pracach Luisa Camnitzera – urugwajskiego artysty konceptualnego, teoretyka i krytyka sztuki, którego praca można oglądać w Museo Reina Sofia w Madrycie. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.
***
Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Kasia Dydo
Materiał: Dominika Klimek
Data emisji: 14.11.2018
Godzina emisji: 10.17
ac