Kultura na lato. Co czytać, gdzie bywać, kogo słuchać?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2019 09:20
Tym razem zabierzemy Was m.in. na wystawę "Natura w sztuce" i do galerii BWA we Wrocławiu, gdzie szkło opowiada o dziedziczeniu.
W opinii Moniki Małkowskiej i dr. Janusza Janowskiego współczesna sztuka staje się coraz bardziej zideologizowana.
W opinii Moniki Małkowskiej i dr. Janusza Janowskiego współczesna sztuka staje się coraz bardziej zideologizowana. Foto: shutterstock.com/Ysbrand Cosijn

Po godz. 10.00 Ola Jasińska opowie o tym, co dzieje się w teatrach, sprawdzimy także, jakie filmowe propozycje ma dla widzów MOCAK.

Po godz. 11.00 wybierzemy się na wystawę "Genealogia" Moniki Patuszyńskiej w BWA we Wrocławiu i spotkamy się z Kingą MIchalską, która opowie o książce "Mam na imię Jutro". To urzekająca opowieść o odwadze, poświęceniu i magicznej więzi łączącej człowieka i jego najwierniejszego towarzysza - psa. Historia psa imieniem Jutro, który stracił swego pana sto lat temu i od tego czasu go szuka rozpoczyna się zimą 1815 roku w Wenecji. Jest to epicka opowieść o miłości, odwadze i nadziei, a jednocześnie barwny portret ludzkości i nowożytnej Europy na przestrzeni wieków.

***

Na audycję z cyklu "Stacja kultura" we wtorek (16.07) o godzinie 10.05 zaprasza Kasia Dydo.

kul



Zobacz więcej na temat: Czwórka literatura rozrywka
Czytaj także

Marcin Grygier. Jak z chemika zostać autorem kryminałów?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2017 14:00
- Trzeba napisać pierwsze zdanie, to chyba najważniejszy krok. Ja swój zrobiłem ćwierć wieku temu, ale zadebiutowałem w roli pisarza niecałe trzy lata temu - opowiada Marcin Grygier.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przestrzeń, pieniądze i czas. Virginia Woolf o tym, co czyni kobietę twórczą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 16:30
Mija 90. lat od wydania eseju Virginii Woolf "Własny pokój". Jak wiele postulatów zapisanych przez brytyjską pisarkę nadal jest aktualnych?
rozwiń zwiń