"Dziady", największe kino na świecie i Short Waves - przedpołudnie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 14:26
W poniedziałkowe przedpołudnie będziemy powtarzać materiał z języka polskiego, zaprosimy do mającego powstać największego kina na świecie i na Short Waves Online. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Fer Gregory/shutterstock.com

W cyklu "Powtórki do matury" tym razem adaptacje "Dziadów". Dla maturzystów mamy dobrą wiadomość - niektóre spektakle można obejrzeć lub ich posłuchać w Internecie. Reżyserzy na to dzieło mają najróżniejsze pomysły. Od "Wielkiej Improwizacji" na stadionie piłkarskim po czternastogodzinny spektakl w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Program rozpoczniemy jednak od informacji o festiwalu Short Waves Online - to pierwsza edycja konkursu polskich filmów krótkometrażowych na Ninatece. Short Waves Festival to międzynarodowy festiwal filmów krótkometrażowych z Poznania, którego 12. edycja była zaplanowana na marzec 2020. Niestety, sytuacja na świecie sprawiła, iż wydarzenie zostało przesunięte na sierpień i odbędzie się w zupełnie nowej, letniej odsłonie w terminie 18-23.08.2020.

W audycji także, o godz. 10.45 Felietony B. Koziczyńskiego  "333 popkultowe rzeczy... lata 90." - POSŁUCHAJ >>>

W drugiej godziny audycji zaprosimy do największego wirtualnego kina, które powstać ma w Polsce, tematem będzie także Jan Paweł II w popkulturze - wizerunek Papieża w literaturze, kinie, komiksie i sztuce. 

***

Na "Stację Kultura" - w poniedziałek (18.05) po godz. 10.00 - zaprasza Kasia Dydo.

kd/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka kino
Czytaj także

Marek Sierocki: "Cześć" to było moje przekleństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 12:52
- Gdy mieszkałem na warszawskim Targówku, dzieciaki biegały za mną i wołały "Marek Sierocki, cześć!" - wspominał w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich prezenterów muzycznych i autor książek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń