- Pierwsze portale, które umożliwiały randkowanie, to były czaty. Po nich pojawiły się fora. Swego czasu królowało Grono, które zostało założone właśnie po to, aby nawiązywać różnego rodzaju znajomości - tłumaczy dziennikarka, Kasia Węsierska: - Na początku nowego wieku nastąpił przełom i pojawiły się pierwsze portale randkowe. Teraz jest ich w Polsce aż kilkadziesiąt.
Są wśród nich serwisy sprofilowane w zależności od upodobań. Na przykład dla młodzieży, starszych, swingersów, żonatych, czy rozwiedzionych. Tych portali jest tak wiele, ponieważ każdy z nich ma swój "cykl życia" i nie jest im łatwo utrzymać się w sieci.
- Sukces specjalistycznych serwisów społecznościowych zależy przede wszystkim od tego, jakie dodatkowe funkcjonalności udostępnią. Jeżeli nie ma tam wartości dodanej, ponad możliwość komunikacji użytkowników, to pewnie to zainteresowanie będzie nieduże, albo krótkotrwałe. Natomiast, jeżeli zostanie zaoferowanych więcej funkcji, dobra działalność takich serwisów jest możliwa - mówi Dominik Batorski, socjolog internetu.
Czytaj także: Wciągająca magia sieci<<<
Jeśli już założyliśmy konto na portalu randkowym, to czym, w pierwszej kolejności, zainteresować innych użytkowników?
- Oczywiście wygląd zewnętrzny jest istotny, ale byłabym ostrożna, żeby nie pójść w stronę "taniego wyuzdania". Ono przyciągnie tylko ludzi, którzy szukają bardzo łatwej i szybkiej znajomości - przestrzega psycholog, Ewa Żeromska.
Ponadto w audycji, Tomasz Jacyków radził, jak stworzyć idealny profil w serwisie randkowym. Zapytaliśmy także słuchaczy Czwórki o sposoby na poderwanie płci przeciwnej. Zapraszamy do wysłuchania całego materiału z audycji "Poranek OnLine".
bc/kul