Nauki ścisłe nie są takie straszne

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 12:17
W Centrum Nauki „Kopernik” odbędzie się druga edycja FameLab – konkursu na najbardziej przekonującego naukowca. Szczegóły zdradza na antenie Czwórki Karolina Wojnicka, koordynator imprezy.
Audio
Nauki ścisłe nie są takie straszne
Foto: Wojciech Kusiński

 – O naukach ścisłych da się mówić prosto i w sposób interesujący; tego właśnie chcemy dowieść – mówi gość „Poranka OnLine”. – W konkursie weźmie udział dwadzieścia pięć osób. Każda ma przedstawić prezentację na dowolny temat z wybranej dziedziny ścisłej. Czas wystąpienia nie może przekroczyć trzech minut. Nie wolno posługiwać się pomocami multimedialnymi, można za to użyć wszystkiego, co uda się samemu wnieść na scenę i obsłużyć. W ubiegłym roku uczestnicy konkursu przynosili różne rzeczy – dyskietki, słomki, torebki… – opowiada Karolina Wojnicka. – Po wszystkich prezentacjach jury wybiera dziesięć osób, które podczas finału wystąpią ponownie. Ten, kto zwycięży, pojedzie na finał międzynarodowy do Wielkiej Brytanii… Idea konkursu FameLab przyszła do Polski właśnie stamtąd – wyjawia gość „Poranka OnLine”.

 – Impreza ma charakter otwarty. Zmagania naukowców zaczynają się o 13.00, a kończą o 18.30. Zarówno przyjść, jak i wyjść można w dowolnym momencie. Można  kibicować swoim faworytom – mile widziane są grupy wsparcia. Konkurs pozwoli też publiczności przekonać się, jak poszczególne występy osądza jury… a przede wszystkim, nauczyć się czegoś – zachęca Karolina Wojnicka.

 

 

 

Zobacz więcej na temat: NAUKA
Czytaj także

"Nie potrafimy bezpiecznie surfować w sieci”

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 13:54
Tomasz Bukowski z CERT Polska, zajmujący się bezpieczeństwem w internecie, uważa, że standardowy użytkownik komputera nie za bardzo wie, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lekarze: diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 19:21
Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) zawierające diklofenak należy wycofać z rynku - alarmują specjaliści z Wielkiej Brytanii i Kanady na łamach "PLOS Medicine".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy odkryli najstarsze domy w Afryce

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 14:58
Polscy archeolodzy znaleźli w północnym Sudanie pozostałości osady ludzkiej, której wiek szacowany jest nawet na około 70 tys. lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ucz się... nosem

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2013 06:00
To jedna z nowoczesnych technik: nauka i zapamiętywanie przy pomocy... węchu. Jest bardzo skuteczna.
rozwiń zwiń