Szukasz pracy? ONZ rekrutuje chętnych

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 12:30
Jeśli ukończyłeś studia związane z administracją, finansami, informacją publiczną, prawem i statystyką i nie masz jeszcze 33 lat możesz znaleźć pracę w ONZ. Oto szczegóły.
Audio
  • ONZ szuka pracowników. Oto warunki rekrutacji (Poranek OnLine/Czwórka)
Szukasz pracy? ONZ rekrutuje chętnych
Foto: Glow Images/East News

ONZ zatrudnia około 40 tysięcy  tzw. cywilnych pracowników. Wśród nich jest zaledwie 71 Polaków. To ponad dwa razy mniej niż Szwedów i sześć razy mniej niż Hiszpanów. Sytuację ma zmienić "Young Professional Programme", w którym mogą wziąć udział młodzi Polacy.

 - System zakłada zatrudnienie młodych pracowników na dwa lata - tłumaczy Michał Safjanik z MSZ. - Ci, którzy się sprawdzą będą kontynuować pracę już na kontrakcie bezterminowym.

Do rekrutacji mogą przystąpić młodzi ambitni absolwenci studiów, którzy nie ukończyli 33 roku życia. Warunkiem koniecznym jest znajomość języka angielskiego lub francuskiego, natomiast doświadczenie zawodowe nie jest wymagane.

 - Kandydaci muszą zdać egzamin z wybranej przez siebie dziedziny z zakresu m. in. administracji, informacji publicznej i finansów oraz prawa - mówi Karina Ratman z Ośrodka Informacji ONZ w Warszawie. - Osoby przystępujące do egzaminów muszą mieć wykształcenie kierunkowe. Minimum tutaj stanowi dyplom licencjacki, ale studia magisterskie są jak najbardziej mile widziane.

Egzamin odbędzie się 3 grudnia w Warszawie, ale kwestionariusz należy wypełnić, w zależności od aplikacji, do 1 sierpnia albo do 5 września.

Oferta "Young Professional Programme" adresowana jest do młodych ludzi, którzy pochodzą z krajów "niedoreprezentowanych" w ONZ. W tym roku oprócz Polaków w konkursie wezmą udział obywatele 62 państw.

kul

Czytaj także

Wyższe szkoły zawodowe – szansa na pracę dla młodych?

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 08:00
Bezrobocie młodych Polaków bije rekordy i sięga nawet o 28 proc. Studia od dłuższego już czasu nie są gwarancją znalezienia dobrej pracy. Coraz częściej więc młodzież sięga po nowe rozwiązania – wyższe szkoły zawodowe, które w Polsce działają dopiero od 15 lat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Prace sezonowe czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 15:15
Co roku tysiące młodych Polaków, uczniów i studentów wyjeżdża za granicę by podjąć różne sezonowe prace. Mimo szalejącego w wielu krajach bezrobocia i kryzysu ta praca wciąż jest.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magister kontra inżynier - jakie studia wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2013 12:00
Ekonomia czy informatyka? Choć wybór studiów nie decyduje najczęściej ostatecznie o przyszłej karierze warto dokonać go z rozmysłem. – Należy wybierać sprawdzone uczelnie i kierunki, do których przepustką jest wysoki wynik na świadectwie dojrzałości - radzi Anna Wdowińska z "Perspektyw".
rozwiń zwiń